3. Франция срази с 2:0 Германия, победата бе помрачена от експлозии в близост до стадиона (ВИДЕО)

Жиру и Жиняк бяха точни за "петлите" в приятелския двубой

Съперникът на България в квалификациите за Мондиал 2018 Франция срази Германия с 2:0 в приятелска среща играна на препълнения „Стад дьо Франс”. Домакините доминираха в двубоя и показаха по-открит и нападателен футбол, като откриха резултата в края на първата част след гол на Жиру. Второто полувреме отново мина под диктовката на „петлите”, които имаха и късмет в 77-ата минута, когато Мюлер разтресе страничната греда на врата пазена от Лорис. В 86-ата минута точка на спора постави Жиняк с красив гол с глава след асистенция на Матюиди.

Победата на французите обаче бе помрачена от вест за стрелба в столицата. Близо до стадиона са чути експлозии, а според информация на френските медии е имало стрелба в камбоджански ресторант, при което има множество ранени, а по последни данни жертвите след атентата са 18. Френският президент Франсоа Оланд, който е бил на трибуните на "Стад дьо Франс" е бил изведен от охраната си.

През първия половин час на двубоя французите владеха повече топката, но не успяваха да създадат чисто положение пред вратата на Нойер.

В 35-ата минута пред Мюлер се откри добра възможност да открие резултата, но стреля над вратата. Няколко минути по-късно удар на Гризман бе отразен с вещина от Нойер.

В добавеното време на първата част Марсиал се подигра с немската отбрана и с точен пас намери Жиру, който от малка дистанция не сгреши за 1:0.

След почивката отново домакините бяха по-дейният отбор и подложиха на натиск отбраната на Германия, която на няколко пъти се пропука сериозно.

В 53-ата Франция стигна до втори гол, който обаче бе правилно отменен заради засада на Жиру.

Отличен удар на Погба в 62-ата на метри от големия пеналт бе отразен с усилие от Нойер, а Мюлер пропусна да изравни в 77-ата, нацелвайки гредата.

Четири минути преди края на редовното време Жиняк оформи крайното 2:0 с брилянтен гол с глава, пращайки топката в горния десен ъгъл наНойер, който дори не помръдна.

След края на двубоя публиката не бе пусната веднага от стадиона с цел да се предотврати евентуална атентат срещу напускащи съоръжението хора, а голяма част от феновете дори бе допусната на терена.