3. Франция падна от Китай! (видео)

Франция падна от Китай! (видео)

"Петлите" браха сериозен срам на остров в Индийския океан

Отборът на Франция тотално разочарова своите фенове преди Световното първенство по футбол. Водените от Раймон Доменек „петли” паднаха с 0:1 от… Китай! В титулярния състав на еднократния световен шампион, който завърши 1:1 с Тунис преди пет дни, личаха имената на Франк Рибери, Никола Анелка, Флоран Малуда, Патрис Евра и Уилям Гала. Срещата се проведе на остров Реюнион, който се намира в Индийския океан и е отвъдморски департамент на Франция. Земята е сравнително близо до Южна Африка.

Французите доминираха през целия двубой, но така и не стигнаха до гола, което несъмнено ще породи въпроси към наставника Раймон Доменек за това, че пренебрегна нападателя на Реал (Мадрид) Карим Бензема.

През първото полувреме Гуркюф и Гала бяха най-близо до откриването на резултата. При единия случай вратарят Чен спаси, а при втория топката мина встрани от целта.

За втората част Доменек пусна в игра Ревелиер, Жиняк, Анри, Диаби и Валбуена, за сметка на Саня, Рибери, Анелка, Малуда и Гову, но без резултат.

Китай отбеляза гола си в 68-ата минута, когато плануваният за смяна Сян изпълни перфектно пряк-свободен удар и топката попадна в мрежата на слисания Лори.

После Чен отказа „петлите”, които реагираха като ужилени. Анри, Жиняк и Диаби се пробваха да отсрамят по някакъв начин положението, но стражът на азиатците направи мача на живота си. Ян дори можеше да направи 2:0 в самия край, но Лори спаси Франция от тотален срам.

Така френските национали оставиха сериозни въпросителни преди Мондиала, където са в група с домакина Южна Африка, Мексико, който впечатли напоследък, и Уругвай, който им извъртя 0:0 на финалите през 2002 г., когато Зидан и компания отпаднаха още в групите.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)