3. Франческо Тоти влезе в историята, „вълците” разбиха „морските кончета” с 5:1 (видео)

Принцът на Рим вече е футболистът с най-много голове за един клуб в Италия

Франческо Тоти се подписа под статута си на легенда в Рома, след като вкара два гола за по-малко от 10 минути срещу Чезена и счупи пореден рекорд при успеха с 5:1.

Принцът на Рим реализира в първата, а после и в осмата минута на срещата, с която стартира 19-ият кръг на Серия „А”, като по този начин подобри постижението на Гунар Нордал.

Починалият бивш шведски национал наниза 210 попадения за „росонерите” в периода 1949-1956 година, но днес Тоти подобри рекорда му, поставяйки началото на разгрома над „морските кончета”.

Живата легенда на римските „вълци” вкара двата си гола след асистенции на Ерик Ламела, а само минута след второто му попадение Фабио Борини (‘9) също се разписа.

Така Рома взе класическа преднина на „Олимпико” още преди да са изтекли 10 минути, а почивката дойде именно при резултат 3:0 в полза на домакините. Малко след паузата бразилецът Едер (’58) върна един гол за гостите.

Само четири минути по-късно обаче неговият сънародник в отбраната на Рома - Жуан, отново даде преднина от три гола на своите, а в 70-ата минута босненецът Миралем Пянич оформи крайното Рома – Чезена 5:1.

След своя пети пореден успех в Калчото момчетата на Луис Енрике се изкачиха с една позиция във временното класиране и понастоящем се намират на 6-ото място в таблицата с актив от 31 точки, докато Чезена остана в опасната зона с едва 15 пункта, отстъпвайки за четвърти пореден път далеч от дома.

Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята