3. Франческо Тоти даде асистенция за класика на Рома в своя мач №600 в Серия А (ВИДЕО)

"Вълците" се справиха с Киево с 3:0 и изместиха Наполи от второто място

Рома победи Киево с 3:0 у дома в мач №600 на Франческо Тоти в Серия А и временно отново изпревари Наполи в битката за второто място, което дава директно място в групите на Шампионска лига.

В последния домакински мач на „вълците” за сезона в 37-ия кръг голяма част от феновете загърбиха своя бойкот и около 60 000 зрители изпълниха „Олимпико”, може би усещайки, че това е последният им шанс да видят Тоти с фланелката на Рома.

Рома наложи абсолютна доминация в началото и това се отплати в 18-ата минута. Наинголан опита пас, но защитник върна право към него и белгийският халф сам завърши атаката с удар в долния ляв ъгъл за 1:0.

Киево имаше малшанса да загуби двама играчи заради травма още през първата част и Масимо Гоби и Иван Радованович бяха заменени. Резервата М’Поку накара Шчесни да прави първото си спасяване с удар по диагонала.

В 39-ата минута Пянич центрира фалцово от фаул и на втора греда Рюдигер с глава се разписа за 2:0, а вратарят Бидзари бе подведен от фалца на босненеца при подаването. Преди почивката Шчесни изби удар от свободен удар на Флоро Флорес.

„Летящите магаренца” опитаха да се върнат в мача в първите минути след почивката, но М’Поку нацели близката лява греда от малък ъгъл.

Франческо Тоти влезе от пейката в 59-ата минута на мястото на Салах и бе посрещнат с овации на крака. Това бе мач №600 за Тоти в Серия А само за един отбор. Повече от него имат само Хавиер Санети – 615, и Паоло Малдини - 647.

Тоти ознаменува юбилея с ювелирна асистенция с едно докосване за Миралем Пянич, който по земя направи 3:0 в края.

Рома има 77 точки на второ място и ще чака грешка на Наполи (76), който тази вечер гостува на Торино.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1