3. Фортуна измъкна точка от Шалке в Дюселдорф

Фортуна измъкна точка от Шалке в Дюселдорф

Първият мач от 6-ия кръг на Бундеслигата приключи при 2:2

Новакът Фортуна /Дюселдорф/ остана без загуба в германската Бундеслига, след като успя да осъществи частичен обрат и от 0:2 стигна до равенство 2:2 при домакинството си срещу Шалке 04.

Срещата започна отлично за гостите, които са непобедени далеч от дома във всички турнири от началото на кампанията, и до 20-ата минута те вече водиха с 2:0. Фатална за домакините се оказа 13-ата минута, в която Клас Ян Хунтелаар навърза отбраната им и се разписа със страхотен удар от границата на наказателното поле за 1:0.

Вторият гол в мача падна в 20-ата минута, когато Кристиан Фушс центрира от пряк свободен удар и Джоел Матип се разписа с глава за 2:0. При този резултат дойде и почивката, а Шалке изглеждаше като почти сигурен победител в дуела.

След паузата обаче Фортуна излезе с ясната нагласа, че трябва да направи всичко възможно, за да предотврати първата си домакинска загуба от 11 мача, и в крайна сметка успя да го стори.

В герой за тима се превърна роденият в Украйна нападател Дани Шахин, който две минути след началото на второто полувреме намали резултата след изпълнение на корнер и удар с коляно – 1:2.

Последваха силни минути на Шалке и единствено разконцентрираната игра на Клас Ян Хунтелаар лиши гостите от ново попадение.

В 66-ата минута Холби центрира великолепно към Хунтелаар, а холандецът овладя на гърди паса и остана сам срещу стража на домакините, но не успя да го преодолее от границата на вратарското поле и така резултатът се запази.

Малко по-късно голмайсторът на „кралскосините” отново получи шанс да се разпише, но ударът му с глава не намери рамката на вратата.

Гостите бяха наказани за пропуските си в 77-ата минута, когато едно центриране на Тобиас Левелс намери Шахин в наказателното поле и той с глава прати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата за 2:2.

Така първият мач от програмата на шестия кръг в Бундеслигата приключи без победител и Фортуна събра 10 точки в своя актив, изоставайки на една от Шалке 04.

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона