3. Фиорентина удари Реал (М) в контролна среща (ВИДЕО)

Фиорентина удари Реал (М) в контролна среща (ВИДЕО)

„Белият балет” загуби в навечерието на Примера Дивисион

Шампионът на Европа и носител на Суперкупата на стария континент Реал (Мадрид) завърши лятната си подготовка със загуба. Тимът на старши треньора Карло Анчелоти отстъпи с 1:2 от Фиорентина в приятелска среща, която се проведе във Варшава.

Новият вратар в редиците на мадридският клуб Кейлор Навас направи дебют, след като дойде от Севиля. В двубоя участие взеха и Сами Кедира и Анхел Ди Мария, въпреки слуховете, че и двамата ще напуснат „Сантяго Бернабеу”.

Реал (Мадрид) излезе напред в резултата с ранен гол на Кристиано Роналдо, който завърши скоростна атака. Марио Гомес обаче изравни след точен удар с глава 15 минути преди края на първото полувреме. Победата за тима от Серия А, която със сигурност ще вдъхне самочувствие на Фиорентина, донесе Маркос Алонсо в заключителните минути на двубоя, след като преодоля с лекота два бранители в бели екипи.