3. Фиорентина постави Ювентус на колене с фамозен обрат от 0:2 до 4:2 за 15 минути (ВИДЕО)

„Виолетовите” биха Юве във Флоренция за първи път от 15 години, хеттрик на Джузепе Роси

Фиорентина направи нещо, което много рядко се случва и успя да обърне шампиона Ювентус от 0:2 до 4:2 в 8-ия кръг на Серия А. Тевес от дузпа и Погба дадоха добър аванс на шампионите преди почивката, но хеттрик на Джузепе Роси и още едно попадение на резервата Хоакин шокираха "бианконерите", за които това бе първа загуба за сезона.

Ювентус нямаше загуба във Флоренция от 15 години, като последната дойде преди 15 години през декември 1998 година, когато иконата Габриел Батистута вкара единствения гол за 1:0.

Враждата между двата отбора е всеизвестна и феновете на домакините направиха страхотна хореография, която преобрази целия стадион „Артемио Франки” в лилаво.

Очаквано началото бе изпълнено с много напрежение и Тевес получи рано жълт картон преди да стреля право в ръцете на вратаря Нето. После Буфон изби опасно центриране пред главата на бившия защитник на Манчестър Сити Стефан Савич.

Ветеранът Масимо Амброзини се контузи и Монтела пусна на негово място чилиеца Мати Фернандес.

„Старата госпожа” нанесе своя удар в края на първата част. В 37-ата минута Тевес спечели дузпа, след като Гонзало Родригес ненужно го атакува в пеналта и аржентинецът веднага падна. Куардадо получи жълт картон за протести, а самият Тевес на сигурно стреля в средата на вратата за 1:0, докато Нето се хвърли в своя ляв ъгъл.

Тевес отпразнува гола като с ръце показа картечница, както навремето неговият сънародник Батистута празнуваше головете си на този стадион.

Само 3 минути по-късно Погба опита извеждащ пас, вратарят излезе да пресече, но Куадрадо странно изчисти със шпагат и Погба вкара в празната врата за 2:0.

Нищо не предвещаваше случилото се през втората част, когато Фиорентина направи шампиона на пух и прах.

В 66-ата минута Асамоа спъна Акуилани в наказателното поле и Джузепе Роси вкара дузпата за 1:2.

10 минути по-късно Фернандес подаде на Роси пред пеналта, той елегантно финтира Погба и с диагонален удар от 23 метра матира Буфон за 2:2.

Гостите бяха в шок и веднага след центъра Борха Валеро пусна за напълно непокрития Хоакин вдясно, а испанската резерва покрай Буфон направи 3:2 и хвърли трибуните в екстаз.

Юве се юрна напред и взе нов студен душ. Куадрадо се устреми напред, намери Джузепе Роси и сам срещу стража той оформи своя хеттрик за 4:2.

След първата загуба за сезона Ювентус дели второто място с Наполи, като двата отбора имат по 19 точки. Лидерът Рома се откъсна напред с 24. Фиорентина е пети с 15.

Николай Михайлов за пореден път не игра, а Верона продължава страхотната си форма у дома. Новакът в Серия А направи обрат и победи Парма с 3:2 за четвъртата си поредна победа като домакин.

Бразилецът Рафаел за пореден път пазеше за Верона, а Ники Михайлов пак остана на пейката. 20 000 зреители на "Марк Антонио Бентегоди" видяха как Качаторе изведе Верона напред, но Парма направи пъленб обрат с две бързи попадения на Пароло и Касано.

След почивката обаче домакините на свой ред обърнаха мача с две дузпи на Лука Тони и Жоржиньо, за да грабнат поредни три точки пред своя публика.

20 Болоня 8 0 3 5 9:22 -13 3

Ето всички резултати и голмайстори от неделните срещи в Серия А, изиграни в 16:00 часа:

Фиорентина – Ювентус 4:2
0:1 37’ Тевес /дузпа/