3. Фиорентина на точка от Милан след инфарктно 4:3 над Торино

Фиорентина на точка от Милан след инфарктно 4:3 над Торино

Рома с ужасна издънка срещу последния, Наполи с тежко 3:2 над Каляри (ВИДЕО)

Отборът на Фиорентина постигна изключително ценна победа в борбата си за третото място, след като днес се наложи с 4:3 над Торино в инфарктен мач. Срещата се игра на стадион "Артемио Франки" и бе от програмата на 33-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят като цяло беше изключително динамичен и напрегнат, като двата тима си разделиха по едно полувреме. В началото "виолетовите" натиснаха здраво и още в 8-та минута Куадрадо се възползва от хубаво подаване на Ляич и изведе своите напред в резултата.

Натискът на Фиорентина продължи и след още толкова време Акуилани удвои аванса им, след като бе намерен на изгодна позиция от Борха Валеро.

В 33-ата минута "биковете" получиха нов тежък удар. Тогава Адем Ляич изпълни перфектно пряк-свободен удар и направи преднината на домакините класическа.

Все пак гостите от Торино съумяха да се върнат в двубоя в самия край на полувремето, когато Барето с хубав изстрел с десния крак извън пределите на наказателното поле даде началото на опит за впечатляващ обрат на своите.

През втората част "биковете" започнаха отлично и в 56-ата минута Сантана с прецизен шут от границата на пеналта направи 2:3.

След това попадение напрежението започна да се покачва значително и в 77-ата минута ужасът на "Артемио Франки" се сбъдна, след като Торино изравни след ново попадение от средна дистанция, автор на което стана Черчи.

След гола "виолетовите" се събудиха и натиснаха съперника си и в крайна сметка в 86-ата минута Ромуло бе намерен в наказателното поле от Ел Хамдаоуи и с десния крак оформи крайното 4:3.

В даденото от рефера продължение пък, гостите останаха и с човек по-малко, след като Дармиан получи втори жълт картон.

3:2 Инсигне 90'

От 21:45 часа играят Ювентус и Милан в Торино.

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1