3. Фиорентина брутално прекърши Интер с 4:1 и се качи на върха (ВИДЕО)

Фиорентина брутално прекърши Интер с 4:1 и се качи на върха (ВИДЕО)

Никола Калинич наниза хеттрик на "Джузепе Меаца', а Интер бе болезнено приземен след пет поредни победи

Фиорентина прегази досегашния лидер Интер с 4:1 на неговия „Джузепе Меаца” и се качи на върха в Серия А. След пет поредни победи играчите на Роберто Манчини бяха брутално свалени на земята след хеттрик на Никола Калинич и точна дузпа на Иличич в самото начало. Икарди успя да вкара само почетен гол след час игра, а Миранда бе изгонен още в 31-ата минута с директен червен картон за нарушение като последен в защита.

„Виолетовите” са на върха в калчото за първи път от сезон 1998/99 с 15 точки. Толкова има и Интер, който вече е втори заради загубата в прекия мач и головата разлика.

Тази вечер не започна добре за „нерадзурите” още преди мача и на загрявката Стеван Йоветич получи травма и не можа да излезе срещу бившия си отбор, а на негово място се появи Родриго Паласио.

Началото бе драматично. Гари Медел върна към вратаря Ханданович, който направи лошо първо докосване и фаулира Калинич за дузпа. Ъгълът към вратата бе малък и стражът получи само жълт картон и успя да избие леко удара от бялата точка, но Иличич все пак вкара дузпата за 1:0 след 4 минути игра. За първи път през сезона Интер изоставаше в резултата.

Фиорентина удвои след нова грешка на Ханданович. Босненецът добре отрази шут на Иличич, но чакаше засада на Калинич, която така и не дойде и хърватският нападател бутна зад голлинията за 2:0 в 18-ата минута.

Отборът на бившия наставник на Базел и играчи на Ювентус Пауло Соуса се забавляваше и вкара бърз трети гол срещу Интер, който досега бе допуснал едва един гол в първите пет кръга.

Маркос Алонсо финтира Перишич по левия фланг, а Калинич на шпагат засече центрирането за 3:0 в 23-ата минута.

Кошмарът за Интер продължи с директен червен картон за Жоао Миранда, който задържа и повали на земята Калинич като последен в отбрана.

И другият вратар бе далеч от прецизността. Татарушану комично се размина с пас назад към него и топката просто се търкули покрай гредата в корнер.

Интер успя да върне един гол с 10 души. Алекс Телес центрира от свободен удар, Икарди изпревари вратаря и удари греда с удар с глава, а при добавката не сбърка за 3:1.

Фиорентина намали темпото и изнервяше съперника с продължителни разигравания. Ронкалия от гостите се контузи и бе изнесен на носилка.

Сантон загуби в собствената половина, Иличич навъртя трима защитници около себе си и без егоизъм пусна за Калинич, който на празна врата оформи хеттрика си за 4:1.

В края бившият нападател на Днипро можеше да вкара и четвърти гол, но Ханданович спаси.