3. Фиорентина би Милан насред „Джузепе Меаца” (ВИДЕО)

Фиорентина би Милан насред „Джузепе Меаца” (ВИДЕО)

„Виолетовите” спечелиха с 2:0, Галиани си тръгна четвърт час преди края на мача и така постави под въпрос бъдещето на Алегри

Милан не успя да надделее над Фиорентина в пети последователен мач, след като загуби с 0:2 у дома от „виолетовите” в двубой от 11-ия кръг на Серия „А”.

Срещата на „Джузепе Меаца” премина при поделено териториално надмощие, но гостите от Флоренция бяха далеч по-ефективни и с по едно попадение през двете полувремена грабнаха успеха.

Те поведоха в 27-ата минута, когато Борха Валеро асистира на Хуан Мануел Варгас и перуанският национал откри резултата с втория си гол за сезона.

Малко по-късно бившият капитан на домакините Масимо Амброзини, присъединил се това лято към Фиорентина, получи травма и бе заменен принудително, а до почивката нови попадения така и не паднаха.

Впоследствие „росонерите” се опитаха да отговорят, но това не им се отдаде и те дори не съумяха да създадат чисто голово положение, а в 73-ата минута появилият се 5 по-рано Хоакин преодоля с лекота Сапонара и центрира към наказателното поле на Милан.

Там младият страж на домакините Габриел успя само да докосне топката, а след намесата му тя попадна у Борха Валеро, който с лекота я прати в мрежата за 2:0.

Секунди след попадението Милан пропусна една от малкото си възможности за гол, а вицепрезидентът на клуба Адриано Галиани напусна стадиона, видимо ядосан от видяното.

До края не се стигна до нови възможности и така Фиорентина постигна третата си победа в четири опита срещу Милан и събра 21 точки, изкачвайки се до четвърта позиция в класирането.

Милан пък остана на незавидното десето място с 12 точки от 11 изиграни мача, а пред треньора на тима Масимилиано Алегри има все повече въпросителни след петата загуба на „росонерите” от началото на кампанията и отрицателната им голова разлика в Серия „А”.

В края на срещата той дори бе освиркван от малкото останали до края привърженици на домакините, така че бъдещето му в клуба изглежда все по-неясно.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи