3. Фенербахче категорично надигра Локо (Москва) за 2:0 (ВИДЕО)

Фенербахче категорично надигра Локо (Москва) за 2:0 (ВИДЕО)

"Фенерите" удариха и греда в края, бразилски халф вкара и двата гола в първия 1/16-финал в Лига Европа

Фенербахче взе сериозен аванс от 2:0 над Локомотив (Москва) в първата среща от 1/16-финалите на Лига Европа във врящия котел на „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул.

Звезди като Нани, Робин ван Перси, Симон Кяер и Бруно Алвеш бяха сред титулярите за турския гранд, но и двата гола бяха на централния халф Жозеф Соуса.

Бразилският страж на Локо (М) Гилерме спаси удар на Ван Перси в 11-ата минута, но Фенербахче продължи да засипва наказателното поле на руснаците с опасни центрирания и в 18-ата минута десният бек Гьокхан Гьонул центрира меко за Соуса, който с глава не остави шансове на сънародника си Гилерме за 1:0.

Гостите изиграха много слаба първа част и в нейния край техният вратар отново спаси след удар на Волкан Сен.

Фенербахче натика Локомотив отново в неговата половина и след почивката в търсене на втори гол. Центриранията пак валяха едно след друго и гостите издържаха до 71-ата минута, когато Еркин овладя вляво в наказателното поле и центрира на втора греда за Жозеф Соуса, който бе оставен сам и този път с крак се разписа за втори път – 2:0.

В дългото добавено време напречната греда спаси Локомотив от трети гол, но задачата на тима на Игор Черевченко да навакса два чисти гола пасив в Москва следващия четвъртък си остава много тежка.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група