3. Фъргюсън поздрави Сити за успеха и обяви: Днес не бе нашият ден

Фъргюсън поздрави Сити за успеха и обяви: Днес не бе нашият ден

"Аз съм горд с актива от 89 точки, който събрахме", каза шотландецът

Старши треньорът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън коментира невероятния завършек на сезона в английската Висша лига, след който „червените дяволи” загубиха шампионската си титла в рамките на няколко минути.

Това стана, след като градския съперник Сити обърна новака КПР на своя „Етихад” и го победи с 3:2, печелейки трофея за първи път от 44 години насам.

„Гражданите” изпревариха Юнайтед само с голова разлика, а самият сър Алекс ги поздрави за успеха и призна, че те са си го заслужили с представянето си през сезона.

„Всички очакваха Сити да спечели, но не и срещу 10 души от КПР и то след 5 минути добавено време”, каза Фърги след последния кръг във Висшата лига.

„Аз обаче искам да поздравя Сити за спечелването на титлата, защото всеки, който е триумфирал в края, си го е заслужил с цялостното си представяне.

В края на нашия мач (със Съндърланд) моите играчи не знаеха за резултата от другия мач, но сега те са наистина разочаровани. Това е нормално, защото играхме отлично днес.

Аз съм горд с актива от 89 точки, който събрахме. В много сезони ние щяхме да сме шампиони с подобен точков актив, но днес просто не бе нашият ден”, допълни наставникът на Юнайтед.