3. Фарфан разплака Валенсия и прати Шалке на 1/4-финал в Шампионската лига

Фарфан разплака Валенсия и прати Шалке на 1/4-финал в Шампионската лига

"Прилепите" се изложиха тотално насред "Фелтинц Арена"

Шалке успя да се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига, след като победи на реванша Валесния с 3:1 и с общ резултат от двата мача 4:2 премина 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Срещата между двата тима се игра на "Фелтинц Арена" в Гелзенкирхен, а момчетата на Феликс Магат демонстрираха доста по-добра игра от своя испански противник. Началото на срещата започна с по-добра игра за гостите от Валенсия, които съумяха да открият резултата в 17-ата минута чрез португалския национал Рикардо Коща.

Бившият ас на Лил засече перфектно центриране на Мехмет Топал, който си направи уникална гавра с трима бранители на домакините, и реализира.

В 40-ата минута обаче все пак силната игра на домакините си каза думата и "кралско-сините" успяха да изравнят, след като заиграха доста по-добре от своя противник, когато инкасираха гол във вратата си.

Джеферсън Фарфан вкара много красив гол от пряк свободен удар, разположен на около 26-27 метра от вратата на гостите, и не остави шансове на Гуаита да реагира.

В 52-ата минута Гавраович направи обрата в срещата пълен и изведе Шалке напред в резултата, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на гостите и чукна топката във вратата на испанците.

В последната 90-а минута от срещата Фарфан сложи край на спора в този мач и оформи крайното 3:1 с удар от няколко метра.

ШАЛКЕ - ВАЛЕНСИЯ 3:1
[0:1] Коща
[1:1] Фарфан 40'
[2:1] Гавранович 52'
[3:1] Фарфан 90'

ШАЛКЕ: Нойер, Ескюдеро, Хьоведес, Раул, Клуге (81 - Сарпей), Фарфан, Журадо (76 - Дракслер), Гавранович, Метцелдер, Учида, Матип (60 - Пападопулос)

ВАЛЕНСИЯ: Гуаита, Салтор, Наваро, Топал, Хоакин, Мата, Адуриц (80 - Оливейра), Ернандес (64 - Солдадо), Коща, Банега (70 - Тино Коста), Матийо