3. Фантастичен Роналдо потопи на три пъти „Жълтата подводница” (видео)

Фантастичен Роналдо потопи на три пъти „Жълтата подводница” (видео)

Реал Мадрид спечели с 4:2 домакинството си на Виляреал и продължи гонитбата на лидера Барса

Реал Мадрид продължи преследването на водача във временното класиране на испанската „Ла Лига” – Барселона, след като спечели с 4:2 домакинството си на Виляреал от 18-ия кръг на надпреварата и отново се доближи само на две точки от каталунския шампион и лидер в подреждането на шампионата.

Срещата на „Сантяго Бернабеу” предложи истински спектакъл на зрителите, а в главен герой на щастливо завършилия рецитал се превърна звездата на столичани Кристиано Роналдо, който реализира хеттрик и асистира за четвъртото попадение на своите.

Началото на двубоя обаче с нищо не предвещаваше щастливият й край. Още с първата си по-сериозна атака гостите от Виляреал показаха, че не са дошли в Мадрид с намерение да играят за равен и мощен шут на Санти Касорла профуча опасно покрай пазената от Икер Касияс врата.

Гостите демонстрираха нагледно намерението си да спечелят срещата на „Сантяго Бернабеу” в седмата минута, когато успяха да открият резултата след отлична контраатака. В асистент на попадението се превърна нападателят на гостите Джузепе Роси, който получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се около оста си и изведе с техничен пас Кани зад гърба на мадридската отбрана, а последният от своя страна преодоля стража на домакините.

Реал обаче отговори само три минути след попадението чрез попадение на своя топреализатор Кристиано Роналдо, който получи пас от Месут Йозил и вкара на празна врата за 1:1. След нови осем минути обаче Виляреал отново взе аванс. Бруно Сориано подаде към Марко Рубен, който се измъкна от опита за изкуствена засада на „белите” и технично прехвърли Касияс.

В последната минута на първата част обаче „Белия балет” пак възстанови равенството, а в автор на попадението отново се превърна Кристиано Роналдо, засякъл с глава центриране на Алонсо от пряк свободен удар. След почивката обаче отборът на Реал определено бе по-добрият на терена.

Френският нападател на състава Карим Бензема обаче опропасти няколко чисти голови положения и принуди своя наставник Жозе Моуриньо да предприеме рискован ход, заменяйки бранителя Раул Албиол с офанзивния халф Кака.

Ходът на португалския специалист се оказа успешен и в 80-ата минута неговите възпитаници стигнаха за пръв път до гол аванс в срещата, след като стражът на гостите Диего Лопес не се представи убедително след едно центриране, а Роналдо се възползва от това и оформи своя хеттрик.

Само три минути по-късно португалската звезда на Кралския клуб асистира на резервата Кака, който ознаменува завръщането си на „Сантяго Бернабеу” след осеммесечно отсъствие с гол, оформяйки крайното 4:2 в полза на своите.

Стартови състави:

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Карвальо, Албиол (’70 Кака), Марсело, Алонсо, Йозил, Диара (’46 Кедира), Ди Мария, Роналдо, Бензема (’81 Гаго);

Виляреал: Диего Лопес, Гонзало, Анхел Лопес (’62 Марио), Капдевиля, Катала, Кани (’73 Ориол), Касорла, Борха Валеро, Бруно, Рубен (’65 Мусачио), Роси;