3. ФАНТАСТИЧЕН МИЛАН! "Росонерите обърнаха драматично Фиорентина до 3:2 (ВИДЕО)

ФАНТАСТИЧЕН МИЛАН! "Росонерите обърнаха драматично Фиорентина до 3:2 (ВИДЕО)

Спиращ дъха мач приближи "росонерите" на шест точки от лидера Интер

Милан измъкна драматична победа при гостуването си на Фиорентина от 28-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" спечелиха с 3:2 на "Артемио Фарнки". Така тимът Стефано Пиоли се приближи на 6 точки от лидера Интер и дръпна с четири пред третия Ювентус, който по-рано днес се издъни - 0:1 срещу Сасуоло вкъщи.

Домакините можеха да поведат още в петата муинута. Мартин Касерес засече центриране от корнер, но ударът му с глава беше изчистен пред голлинията от Томори. Четири след това Милан стигна до попадение. Ибрахимович се възползва от чудесен пас на Симон Кяер, за да даде аванс на "росонерите".

Фиорентина не се предаде и стигна до изравнителен гол в 17-ата минута, когато Пулгар изпълни перфектно пряк свободен удар и направи Джанлуиджи Донарума безпомощен за 1:1.

В 29-ата капитанът на домакините Херман Песея опита атрактивно изпълнение с пета, но топка се отби в напречната греда. Секунди по-късно Рибери пробва да спечели дузпа, но съдията не му се върза.  В 35-та минута Чалханоглу изведе Ибрахимович сам срещу Драговски и шведът копна топката над вратаря на домакините. Тя обаче кацна на горната греда. Малко след това самият Чалханоглу пробва удар от границата на наказателното поле, но прати топката на сантиметри от вратата.

Второто полувреме също започна с ранен гол, този път за домакините. Само шест минути  след подновяването на играта Влахович намери Рибери в наказателното поле, а опитният французин с лекота реализира за 2:1.

В 57-ата минута обаче Милан изравни- При изпълнение на ъглов удар Кяер насочи топката към далечната греда, където Браим Диас успя някак да я насочи в мрежата за втория си гол от началото на сезона - 2:2.

Последваха силни изяви на “росонерите” и в 65-та минута Ибрахимович пробва нестандартен балонен удар, а вратарят само изгледа как топката се отклони от страничната греда. Малко след това Тео Ернандес получи добро подаване от Диас, но не успя да засече топката в мрежата.

Така се стигна до 73-та минута, когато Милан поведе. Кеси намери в наказателното поле Чалханоглу, който стреля прекрасно по диагонала и направи 3:2.

ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 2:3
0:1 Ибрахимович (9)
1:1  Пулгар (17)
2:1 Рибери (51)