3. Фантастичен Леао спомогна за успеха на Милан над Верона с два гола (ВИДЕО)

Фантастичен Леао спомогна за успеха на Милан над Верона с два гола (ВИДЕО)

"Росонерите" не се издъниха срещу скромния си опонент

Милан се наложи над Верона с 3:1 на „Сан Сиро“ в двубой от последния 38-и кръг в Серия А. Това поражение се оказа фатално за гостите, които не успяха да запазят елитния си статут и през следващия сезон ще играят в Серия Б. Оливие Жиру даде аванс на Милан в края на първото полувреме, а в началото на второто Давиде Фараони изравни. Рецитал от две попадения на Рафаел Леао реши всичко в срещата, а „росонерите“ се поздравиха с успеха.

Милан завършва на 4-о място редовния сезон с актив от 70 точки, а Верона остава на 18-а позиция с 31 пункта.

Срещата започна с натиск от страна на Милан. В 20-ата минута Тео Ернандес навлезе в наказателното поле на Верона, където бе повален от противников играч, но главният рефер направи знак, че играта трябва да продължи.

Играчите на Милан имаха отново претенции за дузпа в 45-ата минута, когато играч на гостите игра с ръка в собственото си наказателно поле, но този път Паоло Валери посочи бялата точка. Оливие Жиру се нае с изпълнението и реализира по безапелационен начин.

Милан се опита да притъпи темпото на двубоя през второто полувреме, като разиграваше топката в по-големи периоди от време.

Сирил Нгонге навлезе с дрибъл в наказателното поле на Милан в 64-ата минута и изпрати силен удар по посока на вратата на „росонерите“, но не успя да намери очертанията.

Натискът на Верона даде резултат в 72-рата минута, когато Дарко Лазович проби по крайната линия и центрира на втора греда, където Давиде Фараони трябваше само да сложи главата си на пътя на топката и опъне мрежата на вратата, пазена от Майк Менян, за да възстанови паритета.

Рафаел Леао получи топката до централната линия в 85-ата минута, след което премина през няколко играчи на Верона и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, за да изведе Милан отново напред в резултата и да прати Верона в Серия Б.

След добре разгърната контраатака от страна на Милан във втората минута от добавеното време на срещата Рафаел Леао комбинира на двойно подаване с Алексис Салемакерс, след което се разходи с топката в наказателното поле на Верона и чукна топката в опразнената врата.