3. Фамозен Ники Михайлов си върна на Вердер с лихвите (видео)

Фамозен Ники Михайлов си върна на Вердер с лихвите (видео)

Твенте триумфира след 2:0 на „Везерщадион”

Българският национален вратар Николай Михайлов продължава с феноменалните си изяви през този сезон, след като днес за пореден път не допусна гол, а неговия тим Твенте победи с 2:0 състава на Вердер (Бремен). Срещата се игра на „Везерщадион” и бе от програмата на група „А” на Шампионската лига. С този успех бившият страж на Левски си върна за загубата от германците в същия турнир през 2006-а година, когато той си отбеляза злощастен автогол, с който си навлече гнева на „сините” фенове. Вердер пък завърши срещата с човек по-малко, след като Фрингс получи червен картон в 76-ата минута.

Първата част премина изцяло под диктовката на Вердер, а в нея Михайлов трябваше да се намесва авторитетно на три пъти, когато спаси изстрели на Уесли, Марин и Алмейда. За холандците пък с пропуски се отличиха Руис и Чадли.

Втората част отново стартира със силен натиск на Вердер, но само до 54-ата минута Николай Михайлов овладя 4 инфарктни ситуации в своето наказателно поле. След 60-ата минута темпото спадна рязко, а домакините изглежда загубиха креативността си в атака. В 76-ата минута Торстен Фрингс получи директен червен картон за груб фаул срещу Руис.

В края на двубоя пък Твенте оползотвори по най-добрия начин численото си превъзходство, след като в 81-ата минута Шимпълшбергер изведе Чадли на добра позиция, а втория с десния крак попари „Везерщадион” – 1:0.

Само три минути по-късно обаче холандския шампион нокаутира своя съперник с гол на Де Йонг, който засече с глава центриране на Руис, оформяйки крайното 2:0.

След тази победа Твенте се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 5 точки. Домакините от Вердер са на дъното на група „А” с едва 2 точки.