3. Фамозен Гарет Бейл остави Барса с празни ръце, Реал Мадрид вдигна Купата на Краля (ВИДЕО+СНИМКИ)

100-милионната покупка на Реал избухна с индивидуален рейд и вкара гола на победата за 2:1 на "Местая"

Реал Мадрид победи Барселона с 2:1 в 228-ото „Ел Класико” и спечели Купата на Краля. На „Местая” във Валенсия "кралете" вдигнаха 19-ия си трофей в турнира и сложиха край на една от най-неприятните седмици в историята на каталунците, които отпаднаха в Шампионска лига, изостанаха назад в Примера и сега загубиха финала а купата. Ди Мария даде ранен аванс на „белия балет”, а Марк Бартра изравни с глава след корнер след почивката, но 5 минути преди края 100-милионната покупка Гарет Бейл вкара страхотен гол след солов рейд и донесе трофея във витрината на Реал. Минута преди края късметът обърна гръб на Барса и Неймар разтресе гредата очи в очи с Икер Касияс.

Така Реал Мадрид продължава да мечтае за требъл този сезон и отне най-реалния шанс за трофей на своя вечен съперник, който сякаш е все по-близо до раздяла с наставника Тата Мартино, който май ще остане с празни ръце в дебютния си сезон на "Ноу Камп".

Реал Мадрид беше без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е контузен и гледаше мача от трибуните в компанията на Марсело и Кедира, които също са с травми. Бейл, Ди Мария и Бензема водеха атаката, а от другата страна бяха Меси и Неймар. Проблемите на Барса бяха в защита, където ги нямаше Пуйол, Пике и врартаря Валдес, което наложи Марк Бартра да е титуляр, но това се оказа страхотен мач за него.

„Блаугранас” беше в серия от две поредни загуби, но нямаше три поражение поред от началото на 2003 година преди повече от десетилетие.
Както можеше да се очаква, играчите на Мартино повече владееха топката, а „кралете” разчитаха на мълниеносни контри, с които да матират уязвимата защита на съперника.

В началото Гарет Бейл подмина защитата като бърз влак отляво и опита да вкара гол, подобен на онзи срещу Интер в Шампионска лига с екипа на Тотнъм, но този път мерникът леко му изневери.

Барса привидно овладя центъра, но след блестяща триходова акция Бензема изведе Ди мария сам срещу вратата в 11-ата минута, аржентинецът стреля през краката на Алба и въпреки че ударът беше доста централно Пинто не се намеси добре и топката мина зад голлинията в долния десен ъгъл и Реал поведе след само 11 минути.

Неймар театрално опита да спечели дузпа при борба с Коентрао в наказателното поле. Това ядоса лесно избухливия Пепе, който веднага потърси сметка от бразилеца и двамата получиха жълти картони.

Фабрегас се измъкна добре, но нямаше кой да засече паса му пред голлинията, а после Жорди Алба стреля право в Икер Касияс.

В средата на полувремето играта беше спряна след сблъсък между Коентрао и Масчерано, а Алба блокира отлично удар на Бейл малко по-късно.

Лео Меси беше незабележим на терена и едва в 41-ата минута получи шанс на границата на наказателното поле и веднага стреля, но малко покрай десния страничен стълб.

На почивката Мартино замени контузения Жорди Алба и включи Адриано. Гарет Бейл подмина трима съперници, но шутът му намери външната страна на мрежата. Бускетс изчисти лошо и уелсецът отново опита от воле, но този път малко над вратата.

Скоростта липсваше в играта на каталунците и Педро се появи на мястото на Фабрегас, а междувременно Пинто спаси удар с глава на Бензема.

Барселона изглеждаше в безизходица, но изравни буквално от нищото. Шави центрира от корнер, Бартра избяга от Пепе и с глава насочи добре в десния горен ъгъл за 1:1. Това беше първи гол за юношата на каталунците за Купата на Краля.

В последните минути драмата беше пълна. Удар на Лука Модрич сякаш излизаше в аут, но в последния момент фалцът я насочи към гредата, която спаси Барса.

5 минути преди края на редовното време дойде магическият момент на Гарет Бейл. Бърза атака по левия фланг позволи на Бейл да се надбягва с Бартра, който го задържа с ръце, но 100-милионната покупка на Реал не се отказа и въпреки че спря за момент, отново набра скорост и надбяга Бартра от външната страна, влезе в наказателното поле и пусна между краката на Пинто за 2:1.

До края Барса опита всичко, но късметът обърна гръб на „блаугранас” минута преди края. Неймар се измъкна зад защитата и мощно стреля, но топката разтресе гредата и се върна право в ръцете на Касияс, който благодари на Бога с жест към небето.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)