3. Фамозен английски обрат в Берлин, Варди твори с петичка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фамозен английски обрат в Берлин, Варди твори с петичка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Световният шампион водеше с 2:0, но Англия обърна всичко с главата надолу с голове на Кейн, Варди и Дайър

Англия обърна по невероятен начин световния шампион Германия от 0:2 до 3:2 в запомняща се приятелска среща в Берлин. Джейми Варди изгря на световната сцена и в международния футбол с изумителен гол с петичка в мрежата на може би най-добрия вратар в света в момента Мануел Нойер, а Ерик Дайър вкара победния гол с глава след корнер в добавеното време. Бундестима бе повел с голове на Кроос точно преди почивката, а ветеранът Марио Гомес удвои в началото на втората част. Хари Кейн набързо върна англичаните в мача, а Варди стана от пейката и само 4 минути по-късно вкара по фамозен начин с пета първия си гол с екипа на Англия за 2:2 преди да дойде инфарктния гол на Дайър.

Англия влезе в мача като единствения отбор, който записа само победи в квалификациите за Евро 2016. Срещу тях обаче беше световният шампион, който бе считан за фаворит.

Началото беше равностойно и капитанът на островитяните тази вечер Гари Кейхил стреля неточно с глава след корнер. Деле Али стреля високо след пас на Дани Уелбек.

Германия създаваше малко интересни неща в предни позиции, но гол на Марио Гомес бе неправилно отменен в 27-ата минута. Нападателят на Бешикташ получи пас по земя в наказателното поле и матира Бътланд, страничният съдия първоначално не вдигна флага и Гомес вече се радваше, но чак тогава асистентът развя флага за засада. Повторенията показаха, че Клайн беше на една линия с опитния нападател и голът беше редовен, но не бе зачетен.

Уелбек и Лалана пропуснаха в една и съща ситуация, а последните минути на полувремето бяха кошмарни за англичаните. Джак Бътланд се контузи при рутинно ловене на топката, но вместо да изрита в тъч и да получи лекарска помощ, вратарят на Стоук ритна напред, Германия овладя, Йозил веднага подаде на свободния Кроос, който се нагласи извън наказателното поле и с левия крак „натисна спусъка”, за да намери много прецизно близкия долен ъгъл на контузения Бътланд, който бе изнесен на носилка след гола и вместо него на вратата застана стражът на Саутхемптън Фрейзър Форстър.

Втората част започна с удар на Ройс, който бе спасен от Форстър. Деле Али накара Нойер да спасява, а Ектор самопожертвователно се хвърли и изби удар на Хендерсън като последна преграда към немската врата.

В 57-ата минута Сами Кедира центрира меко отдясно, а Марио Гомес се извиси над Кейхил и обърна с глава в десния ъгъл – 2:0.

Само 4 минути по-късно Бундестима не изчисти топката след корнер, Хари Кейн овладя и се измъкна между двама, а после веднага намери далечния долен ляв ъгъл през краката на Емре Джан – 2:1 и надежди за гостите.

Нойер спаси с един крак удар на Деле Али отляво, а голмайсторът на Лестър Джейми Варди се появи в игра в 71-ата минута на мястото на Дани Уелбек. Варди, който като в приказка изкачи всички нива на английския футбол за нула време, имаше нужда от четири минути игра, за да вкара магически гол с петичка в близкия десен ъгъл след центриране на Натаниел Клайн за 2:2. Това бе дебютен гол на Варди за "Трите лъва".

Деле Али изпусна на празна врата в 85-ата минута, но в първата минута на добавеното време Хендерсън центрира от корнер и Ерик Дайър надскочи Шюрле, за да забие с глава за 3:2 за един страхотен английски обрат в Берлин.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни