3. Европейският шампион Испания стартира с реми в Белград участието си в Лигата на нациите (ВИДЕО)

"Ла Фурия" не успя да пречупи Сърбия

Сърбия и европейският шампион Испания завършиха 0:0 в мач от група 4 на поток А на Лига на Нациите. Срещата на "Райко Митич" предложи интересни моменти, но двата отбора така и не намериха път към гола. Пред двата тима се откриха няколко добри възможности за попадение. Най-чистото за "орлите" пропусна Лука Йович, докато за "Ла Фурия" Дани Карвахал, Фабиан Руис и Ламин Ямал не успяха да се разпишат.

В първите минути на мача инициативата беше в гостите, които владееха дълготрайно топката. В 7-ата минута удар на Саша Лукич премина над вратата. Малко след това Лука Йович стреля неточно.

В 21-ата минута Даниел Карвахал засече топката на далечната греда, но я прати над вратата. Три минути след това Мартин Субименди опита удар от границата на наказателното поле, но Предраг Райкович се справи и улови.

В 28-ата минута Ламин Ямал проби отдясно, навлезе в наказателното поле и опита удар от удобна позиция, който беше блокиран. Малко след това Нико Уилямс също опита пробив, като ударът му премина над вратата. Испания продължи да бъде по-опасният отбор в тези минути, като шут на Фабиан Руис от десетина метра премина високо над вратата.

В 33-ата минута Айосе Перес получи отличен извеждащ пас и нанесе удар, който вратарят на домакините спаси. Секунди по-късно Сърбия можеше да поведе. Андрия Живкович с късо подаване изведе Лука Йович сам срещу Давид Рая. Нападателят нанесе удар, който премина опасно покрай лявата греда.

В 37-ата минута "Ла фурия" организира добра атака, която завърши с коварен шут на Фабиан Руис, но покрай целта.

В началото на втората част и пред двата отбора се откри по една добра възможност. Първо шут на Иван Илич беше спасен от Давид Рая. Малко след това шут на Даниел Карвахал премина над вратата. В 63-ата минута Робин Льо Норман засече с глава центриране от корнер  на Алехандро Грималдо.

В 71-ата минута Райкович отрази опасен шут на Грималдо от пряк свободен удар. Малко след това отбита топка стигна до Ламин Ямал, чийто удар профуча покрай вратата.

В 75-ата минута Ямал шутира от пеналтерията след брилянтна солова акция, но вратарят демонстрира отличен рефлекс и спаси.

Удинезе обърна Парма от 0:2 като гост