3. Евертън отмъкна точка от гостуването си на Манчестър Сити (+ВИДЕО)

Евертън отмъкна точка от гостуването си на Манчестър Сити (+ВИДЕО)

Двубоят на "Етихад Стейдиъм" завърши наравно - 1:1

Английският шампион Манчестър Сити направи грешна стъпка в борбата си за първото място във Висшата лига, след като днес завърши наравно – 1:1, като домакин на Евертън в среща от 15-ия кръг на английското първенство. Двубоят се игра на „Етихад Стейдиъм”, а и двете попадения в мача паднаха през първата част. „Карамелите” поведоха с 1:0 в 33-ата минута след гол на Маруан Фелайни, но в самия край на полувремето Карлос Тевес възстанови равенството, разписвайки се от дузпа.

Иначе Евертън имаше шанс да излезе напред в резултата още в 4-ата минута, но Стивън Нейсмит стреля неточно отдалеч. Малко след това Лиън Озмън също стреля към Джо Харт, но кълбото не попадна в рамките на вратата. „Карамелите” успяха да поведат в 33-ата минута, когато Маруан Фелайни успя от близко разстояние да прати с глава топката в мрежата на домакините.

Манчестър Сити обаче се активизира и създаде няколко опасности пред Тим Хауърд до края на първото полувреме. Карлос Тевес на два пъти нанесе удари към вратата на гостите, но Хауърд спаси, а Един Джеко също можеше да се разпише, но стражът на „карамелите” отново се справи. В 42-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Маруан Фелайни срещу Един Джеко в наказателното поле на гостите. Зад топката застана Карлос Тевес и с точно изпълнение възстанови равенството – 1:1. В продължението на първата част „карамелите” можеха да достигнат до втори гол, но Джо Харт спаси удара на Маруан Фелайни.

В началото на втората част Дарън Гибсън пробва късмета си, нанасяйки удар към Джо Харт, но кълбото не попадна в очертанията на вратата, а в 60-ата минута Карлос Тевес можеше да отбележи втория си гол в мача, но също стреля неточно. Малко след това Майкон бе близко до гол, но Тим Хауърд спаси удара на бранителя. До края на двубоя нямаше много чисти голови ситуации, като малко преди края на редовното време Марио Балотели можеше да донесе успеха на „гражданите”, но далечният му изстрел бе неточен и кълбото излезе в аут. Никица Йелавич пък имаше шанс да донесе победата на Евертън, но Джо Харт спаси изстрела на хърватския нападател.

Така двубоят завърши при резултат 1:1. Въпреки равенството, Манчестър Сити се изкачи на върха в подреждането, като има актив от 33 точки, с колкото е и Манчестър Юнайтед, който обаче е с мач по-малко. По-късно днес „червените дяволи” гостуват на Рединг. Евертън вече има 23 пункта и заема 6-ата позиция в класирането.