3. Евертън блокира амбициите на Ман Сити за Шампионската лига

Евертън блокира амбициите на Ман Сити за Шампионската лига

Мачини и Мойс изгонени в последните минути след конфликт

Ман Сити направи много сериозна издънка при домакинството си в извънредния 30-и кръг на Премиършип.

Без Мартин Петров „гражданите” паднаха от много неудобния си и корав съперник – Евертън, с 0:2 на своя стадион. Така тимът на Манчини направи много грешна стъпка по пътя в борбата за класиране в топ 4 на Англия, което дава право за участие в Шампионската лига следващата година.

Австралиецът Tим Кейхил през първата част и Артета в края на мача наказаха домакините.

В началото на мача Сити обаче имаше сериозно игрово предимство. В 24-ата минута Карлос Тевес бе близо до откриването на резултата, но Тим Хауърд изпревари аржентинеца и с крак предотврати гола. Минута след това след пряк свободен удар отново той беше близо до попадение, но отново Хауърд спаси гостите. 60 секунди по-късно американецът спаси и удар на Белъми от ъгъла на наказателното поле.

Точно когато голът изглеждаше все по-близо, домакините бяха полети със студен душ. В 33-ата минута алогично на всичко досега в мача Артета пусна топката след пряк свободен удар на Бейнс, който стреля към вратата, а Tим Кейхил с глава отклони за 1:0.

До края на първото полувреме Сити не можа да се отърси от изненадващия гол и не създаде нищо опасно.

През втората част първата сериозна опасност бе пак пред гостите. Кейхил стреля от ъгъла на наказателното поле и прехвърли Гивън, но топката мина на милиметри над гредата.

Ман Сити реагира на попадението едва в 66-ата минута, когато влезлият Шон Райт Филипс стреля над гредата от удобна позиция. В следващите няколко минути парагваецът Роке Санта Круз, който също беше се появил в игра през втората част, не успя да се възползва от добри подавания.

В 82-ата минута отново той стреля високо над вратата от близко разстояние.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Евертън отново наказа Сити. Родуел надбяга Компани по дясното крило и центрира към точката на дузпата, Кейхил остави топката за Артета, който прониза с премерен удар Шей Гивън и затвърди триумфа на гостите.

В последните секунди на двубоя пък двамата мениджъри Роберто Манчини и Дейвид Мойс влязоха в конфликт за топката, която единият искаше да бъде вкарана по-бързо в игра и реферът ги изпрати да догледат срещата на трибуните.

Ман Сити – Евертън 0:2
0:1 Кейхил 33’
0:2 Артета 85’

Манчестър Сити (4-5-1): Гивън, Ричардс (Виера 75’), Туре, Компани, Забалета, Джонсън (Крус 75’), Айрлънд (Райт-Филипс 42’), Де Йонг, Бари, Белами, Тевес;

Евертън (4-4-1-1): Хауърд, Невил, Ягиелка, Дистин, Бейнс, Осман, Хейтинга, Артета (Йобо 90’), Пиенаар, Кейхил, Саха (Родуел 72’;

Жълти картони: Гивън, Де Йонг, Тевес (Сити), Хейтинга, Пиенаар (Евертън);
Стадион: „Дъ Сити ъф Манчестър”, 45708;

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)