3. Ето'о и Барселона подариха победата на Майорка - 2:1

Ето'о и Барселона подариха победата на Майорка - 2:1

Отборът на Майорка успя да победи шампиона на Испания Барселона в среща от 36-ия кръг на испанската Примера. Попаденията бяха дело на Самуел Ето’о в 10-та минута, след което Аранго в 73-ата и Сантана в78-ата бяха точни за Майорка.

Отборът на Майорка успя да победи шампиона на Испания Барселона в среща от 36-ия кръг на испанската Примера. Попаденията бяха дело на Самуел Ето’о в 10-та минута, след което Аранго в 73-ата и Сантана в78-ата бяха точни за Майорка.

Срещата започна  изключително добре за отбора на Барселона, който успя да открие резултата още в 10-ата минута. След центриране на Боян Къркич камерунецът засече топката с глава и я прати във вратата на Майорка. Отборът на Барса бе с изцяло преобразен тим, а в състава бяха предимно играчи от „Б” тима.

Играчите на Хосеп Гуардиола играха с много лежерно темпо, предвид спечелената 19-та титла в Примера. Играчите на Майорка трудно успяваха през първата част да направят опасна атака, която да доведе до гол във вратата на Ойер. До края на първото полувреме Самуел Ето’о можеше да отбележи, но на няколко пъти останал сам срещу вратарят  на домакините, но подходи несериозно и не успя да вкара нов гол.

През втората започна много по-добре за играчите на Мансано, които започнаха да атакуват много по-добре и опасностите се редуваха една след друга пред вратата на Барселона. Стигна се до 73-ата минута, когато Майорка стигна до гол. В 73-ата минута капитанът Хуан Аранго успя от пряк свободен удар да отбележи гол. Стражът Ойер не успя да се намеси единственото, което успя да направи е да извади кълбото от мрежата си. Защитата на „каталунците” беше доста объркана след този гол и очаквано се стигна до ново попадение в тяхната врата.

В 78-ата минута Сантана с глава промуши кълбото под плонжа на Ойер и резултата стана 2:1 в ползва на домакините. След това попадение Барселона заигра отново по-добре, но с много пропуски се отличи Самуел Ето’о, който гони приза „Пичичи” за най-добър голмайстор в Примера. „Черешката” на пропуските на деветката на Барса бе в 90-ата минута, когато африканецът пропусна дузпа отсъдена срещу него. Саму стреля, но кълбото се удари в гредата и след това излезе.

Независимо от тази загуба играчите на Хосеп Гуардиола са шампиони, тъй като водят с 8 точки пред втория Реал Мадрид, който снощи загуби с 3:2 от Виляреал. Отборът на Майорка е на 9-та позиция с актив от 48 точки.

Майорка – Барселона 2:1