3. Еркулес бе на крачка от сензация, но издъхна в края и загуби от Реал (видео)

Еркулес бе на крачка от сензация, но издъхна в края и загуби от Реал (видео)

Кристиано Роналдо с нови два гола за успеха с 3:1 на Кралския клуб в югоизточна Испания

Много близо до това да загуби две точки в гостуването си на Еркулес от деветия кръг на испанската „Ла Лига” бе лидерът във временното подреждане на шампионата - Реал Мадрид, но в крайна сметка Белия балет успя да стигне до победа с 3:1 след два късни гола, дело на Кристиано Роналдо.

Домакините от провинция Аликанте поведоха в резултата още в третата минута на двубоя, след като тяхната звезда Давид Трезеге отигра прецизно с глава центриране на Давид Кортес отдясно и не остави никакви шансове на Касияс.

Скромният тим на Еркулес успя да запази преднината си до 52-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля силно, а стражът на домакините не се намеси по най-добрия начин и прати топката в краката на Анхел Ди Мария, който от своя страна я прати в мрежата.

Резултатът се запази равен до заключителните минути на срещата, когато най-скъпата покупка в световния футбол показа защо бяха броени толкова пари на Манчестър Юнайтед с два гола за по-малко от пет минути, а Жозе Моуриньо демонстрира нагледно защо е сочен за един от най-добрите треньори на планетата, заменяйки своя централен бранител Пепе с нападателя Карим Бензема.

Първо Роналдо се разписа в 82-ата, правейки добавка след изстрел на резервата Бензема, а в 86-ата отново французинът се превърна в асистент на португалеца.

Нападателят напредна отдясно и подаде на своя партньор в атака, който стреля, топката рикошира в Памарот и за трети път спря в мрежата на домакините.

Така Реал запази първата си позиция с 23 точки, докато Еркулес остана в долната половина на таблицата с едва девет точки в своя актив.