3. Елче шокира Валенсия у дома (ВИДЕО)

Елче шокира Валенсия у дома (ВИДЕО)

"Прилепите" паднаха с 1:2, отдалечават се от ШЛ

Отборът на Валенсия направи нова грешна стъпка в борбата си за класиране за Шампионската лига догодина, след като тази вечер отстъпи с 1:2 пред новака Елче. Срещата се игра на стадион "Мануел Мартинес Валеро" пред малко над 30 хиляди зрители и бе от програмата на 14-ия кръг на испанската Ла Лига.

През първата част гостите започнаха по-уверено, но направиха няколко сериозни пропуска, а и късметът им изневери след изстрел на централния защитник Рикардо  Коща, който срещна гредата.

В началото на второто полувреме обаче Елче показа, че съвсем не излиза като обречен и стартира по-силно от своя далеч по-именит съперник.

Така дойде 57-ата минута, когато Албакар центрира в наказателното поле на Валенсия, където Фидел засече топката с глава и я прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Диего Алвеш за 1:0.

След гола "прилепите" натиснаха и в 70-ата минута бяха много близо до изравняне, но първо Ерера спаси удар на излезлия сам срещу него Жонас, а след добавката на Пабон, Ломбан изчисти от голлинията.

Радостта в редиците на гостите все пак дойде 180 секунди по-късно, след като след центриране в наказателното поле на Елче Бернат стреля, но Ерера спаси. Топката се върна в Бернат, който при добавката вкара за 1:1.

В 84-ата минута обаче гостите отново бяха попарени. Тогава Коро подаде към Кристиан, който отблизо прати топката покрай Диего Алвеш за крайното 2:1.

След тази победа Елче изпревари Валенсия в класирането и заема девета позиция със 17 точки, и по-добра голова разлика от „прилепите“, които са десети със същия актив.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)