3. Екзекуторът на ЦСКА на практика се сбогува с Лига Европа (видео)

Екзекуторът на ЦСКА на практика се сбогува с Лига Европа (видео)

Мура загуби с 0:2 като домакин на Лацио в първия мач между двата тима от плейофния кръг на Лига Европа

Отборът на Мура, който отстрани ЦСКА от втория квалификационен кръг на Лига Европа, загуби с 0:2  като домакин на Лацио в мач от плейофната фаза на турнира.

В предишния кръг на надпреварата словенският тим отстрани Арсенал (Киев). В първия мач между двата тима Мура взе служебна победа с 3:0, а реваншът завърши с успех с 2:0 в полза на украинския тим и така словенците продължиха напред.

В днешния мач Лацио излезе с гол напред в 31-ата минута, а точен за „римските орли” бе Ернанес. Авансът на гостите от един гол се запази до почивката на мача. През втората част италианският тим достигна до още едно попадение. То падна в 59-ата минута, а негов автор бе Мирослав Клозе.

По този начин Лацио взе комфортен аванс срещу Мура преди реванша между двата тима, който е на „Олимпико” след седмица.