3. Екшън: Ултраси прекратиха мач в Нидерландия (ВИДЕО)

Екшън: Ултраси прекратиха мач в Нидерландия (ВИДЕО)

Битката между Фейенорд и Витес беше белязана от сериозни ексцесии

Шампионът Фейенорд спечели с 2:1 гостуването си на Витес в среща от 18-ия кръг на нидерландския елит. Двубоят ще бъде запомнен основно с инцидент малко преди края, когато група от около 30-40 ултраси на домакините слезе от трибуните и се запъти към резервните скамейки. Там обаче феновете бяха спрени от играчи и треньори, след което бързо се прибраха в един от секторите, без в крайна сметка да направят нищо.

За всеки случай обаче двубоят беше спрян за известно време.Въпросната случка дойде в 88-ата минута - около пет минути след втория гол на Фейенорд, с който отборът беше повел с 2:1. При вида на тичащите в тяхна посока запалянковци съдията и играчите се прибраха в тунела, където останаха известно време до нормализиране на ситуацията.

Тимът от Ротердам излезе напред в 22-рата минута чрез Лутсхарел Геертрюда. В 76-ата Амин Бутра изравни и вдъхна надежда на привържениците на Витес, но поредица от слаби намеси в защита позволи на Ондрей Лингър да възстанови аванса на Фейенорд в 83-тата.

След този резултат шампионите се утвърдиха на втора позиция, а Витес падна до последно място.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)