3. Ефективна Англия срещу Мексико на "Уембли" (видео)

Ефективна Англия срещу Мексико на "Уембли" (видео)

"Трите лъва" спечелиха с 3:1 в зрелищен мач

Съперникът на България в евроквалификациите Англия спечели втората си контрола за годината, след като спечели домакинството си на Мексико с 3:1. Двубоят бе доста зрелищен и всички, които са го пропуснали, само могат да съжаляват. „Трите лъва” показаха изключителна ефективност в нападение, тъй като успяха да реализират всички по-опасни свои положения. Головете на Ледли Кинг, Питър Крауч и Глен Джонсън донесоха наслада на изпълнения до краен предел стадион „Уембли” в Лондон. Мексиканците се разписаха чрез Гийермо Франко, но оставиха много добри впечатления с играта си преди Мондиала.

През първото полувреме Англия стоеше в своята половина и остави „ацтеките” да контролират играта. Домакините обаче използваха двата си шанса преди почивката и успяха да поведат с 2:0 след голове на Кинг и Крауч при ъглови удари. Все пак добрата игра на гостите, които нацелиха и греда, бе увенчана с попадение в добавеното време на първата част. През втората „Трите лъва” вкараха бърз трети гол, дело на Глен Джонсън, който направи отиграването на срещата. До края двата отбора продължиха открито и зарадваха всички претенциозни почитатели на футболната игра.

Двубоят на „Уембли” започна експлозивно, но домакините не бяха тези, които атакуваха. Мексико стартира по-добре и започна да тормози защитата на „Трите лъва”, съставена от Рио Фърдинанд и Ледли Кинг. В 5-ата минута Гийермо Франко се измъкна от Кинг на границата на пеналтерията и отправи опасен удар, но топката мина на 2 метра над вратата, пазена от Робърт Грийн.

Мачът продължи в същото русло. Англичаните бяха доста разконцентрирани, а „ацтеките” провеждаха скоростни контраатаки, които вещаеха проблеми за отбраната на „Трите лъва”.

Англия се показа като голям отбор и при първата си опасност поведе в резултата. В 17-ата минута при изпълнение на ъглов удар на Джерард Крауч върна с глава топката към вратарското поле, където Ледли Кинг също игра с глава и разпечата Перес – 1:0.

След попадението англичаните постепенно започнаха да играят по-уверено в задни позиции, а мексиканците да грешат. Домакините обаче продължиха да приемат играта в своята половина, но да дебнат своя съперник с бързите Уолкот и Рууни.

„Ацтеките” пропуснаха отлично положение в 29-ата минута. При светкавична контраатака Джовани Дос Сантос се откъсна напред и преди да нахлуе в пеналта комбинира с Карлос Вела. Последният, който бе абсолютно сам срещу Грийн, се опита с техничен удар да отбележи покрай стража на Уест Хем. Той обаче прояви великолепен рефлекс, спасявайки вратата си суха и увеличавайки шансовете си да бъде избор номер 1 на Капело на Мондиала.

Само две минути след това Салсидо тресна лявата греда на Грийн.

Албионците обаче стигнаха до втори гол от второто си положение. Джерард центрира в наказателното поле, където Перес спаси удара на Рууни с глава. Топката обаче срещна гредата и се върна, и господарят на втория етаж Крауч съвсем лесно я мушна зад гол линията в 35-ата минута. Повторенията показаха, че нападателят на Тотнъм се е намирал в засада, но голът бе признат.

В следващата атака отново Вела пропусна прекрасна ситуация, останал сам срещу Грийн, който пак се намеси решително.

Точно преди почивката Мексико заслужено стигна до гол, с който намали резултата на 1:2. Маркес стреля с глава при изпълнение на корнер, Бейнс изчисти от гол линията, но топката попадна у Гийермо Франко и той вече я прокара в мрежата.

На почивката Фабио Капело направи три смени. На местата на Робърт Грийн, Рио Фърдинанд и Питър Крауч се появиха Джо Харт, Джейми Карагър и Джърмейн Дефоу. За Мексико Гийермо Франко, който се контузи, отстъпи мястото си на новото попълнение на Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес.

Крайният защитник на Ливърпул Глен Джонсън осъществи великолепна самостоятелна акция в 47-ата минута и със страхотен удар извън наказателното поле не остави никакви шансове на Оскар Перес, пращайки топката в горния десен ъгъл – 3:1. Това бе първият гол на бека с националната фланелка на Англия.

Двубоят продължи двуостро, но до положения трудно се стигаше. Зрителите на „Уембли”, които бяха изобразили английския флаг по цялото протежение на трибуните, обаче се наслаждаваха на футбол от световна класа и красиви изпълнения от страна и на двата тима.

Така Англия спечели с 3:1 и след шест дни излиза срещу Япония в Грац, Австрия, за последната си контрола преди световните финали в ЮАР.

АНГЛИЯ – МЕКСИКО 3:1
17’ Кинг
35’ Крауч
45’ Франко
47’ Г. Джонсън

Англия: Грийн (46- Харт), Г. Джонсън, Бейнс, Фърдинанд (46- Карагър), Кинг, Уолкот (77- Ленън), Джерард, Карик (62- Хъдълстоун), Милнър (85- А. Джонсън), Крауч (46- Дефоу), Рууни.
Резерви: Джеймс, Доусън, Хески, Райт-Филипс, Уорнък, Ъпсън, Паркър
Селекционер: Фабио Капело

Мексико: Перес, Хуарес, Родригес, Осорио, Салсидо, Агуяр (52- Барера), Маркес, Торадо, Дос Сантос (72- Бланко), Вела (62- Гуардадо), Франко (46- Ернандес).
Резерви: Очоа, Мичел, Кастро, Морено, Магайон, Торес, Баутиста, Медина, Йонатан.
Селекционер: Хавиер Агире

Жълти картони: Барера, Дос Сантос, Родригес (Мексико)
Съдия: Масааки Тома (Япония)
Стадион: „Уембли”, Лондон, 88 638 зрители

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1