3. Ефективен Ювентус отнесе Катания с 4:0 (ВИДЕО)

Ефективен Ювентус отнесе Катания с 4:0 (ВИДЕО)

Пета поредна победа у дома за шампионите в Серия А, пета поредна загуба за Катания като гост

Ювентус срази Катания с 4:0 у дома в междинния 10-и кръг на Серия А. Видал, Пирло, Тевес и Бонучи вкараха за шампионите, които се отпушиха и показаха ефективността, която им липсва от началото на сезона.

Преди мача напрежението витаеше над Торино. Антонио Конте отказа да говори пред медиите, а Вучинич, Куалярела, Лихщайнер и Пепе бяха контузени. Касерес и Де Челие стартираха по двата фланга, а двойката в атака отново беше Тевес – Йоренте в изпитаната схема 3-5-2.

Тази вечер на „Ювентус Стейдиъм” „бианконерите” показаха, че могат и да вкарват от създадените положение след купища пропуски от началото на кампанията в Серия А и Шампионска лига.

Победа за шампионите бе най-логична, защото Юве бе спечелил всичките си 4 домакинства в Серия А до момента, а сицилианците бяха загубили всичките 4 свои гостувания.

Карлос Тевес изпусна две добри възможности в началото ,а Кеко остана сам при контра, но шутът му бе блокиран в последния момент.
Ювентус не играеше на ниво, но поведе след малко щастлив гол в 27-ата минута. Видал стреля по диагонала, получи се двоен рикошет в краката на Гуаренте и Ролин, а вратарят Андухар остана заблуден и топката влезе в близкия ъгъл за 1:0.

7 минути по-късно Андреа Пирло удвои с един от марковите си преки свободни удари. Малко пред пеналта Пирло със силен удар стреля точно над стената и щеше да скъса мрежата за 2:0.

Катания пропусна шансовете си да намали в началото на втората част. Петкович с глава отклони неточно, а после бившият ювентинец Алмирон изведе Петкович, който заобиколи Буфон, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

Контра на Юве остави трима в черно-бяло срещу един защитник, Йоренте пусна за Пирло, но халфът реши да прави финт и падна в наказателното поле, а съдията малко пресилено му даде жълт картон за симулация.

Маркизио бе близо до красив гол, но бомбеният му изстрел нацели напречната греда.

После Бонучи се подхлъзна, Алмирон се устреми към вратата, но Киелини се върна на спринт и изби удара му.

В 65-ата минута след серия рикошети Йоренте опита да подаде на Тевес, но по-скоро аржентинецът бе изведен от защитник, който опита да изчисти, а за №10 остана да заобиколи вратаря и да направи 3:0.

Веднага след гола Тевес бе заменен и отстъпи място на Себастиан Джовинко, за когото това бе мач №100 за Ювентус.

Атомната мравка се отчете с асистенция в 71-ата минута. След късо изпълнение на корнер, Джовинко финтира и почти от аутлинията върна за Бонучи, който фронтално не сбърка и направи 4:0.

Йоренте отстъпи място на Марко Мота, за когото това бе едва втори мач за сезона.

6 минути преди края Тиберио Гуаренте направи ненужен фаул срещу Маркизио и бе изгонен с втори жълт картон.

До края Маркизио стреля неточно от добра позиция, а Андухар спаси два удара на Джовинко.

Ювентус и Наполи продължават в пакет да преследват лидера Рома. Тази вечер Наполи би Фиорентина с 2;1 във Флоренция и заедно с шампионите има по  25 точки. Лидерът Рома има 27, но утре ще играе срещу Киево у дома с цел да си върне аванса от 5 точки.

Катания е в заоната на изпадащите с 6 точки на 19-о място.