3. Дженоа свали Ювентус в нокаут с гол в 94-ата минута (ВИДЕО)

Дженоа свали Ювентус в нокаут с гол в 94-ата минута (ВИДЕО)

"Грифоните" нанесоха първо поражение на шампиона този сезон в Серия А, а Рома се възползва и се изравни с Юве на върха, вижте всички резултати

Италианският шампион Ювентус бе победен за първи път този сезон в Серия А, след като падна с 0:1 при гостуването на Дженоа в междинния 9-ти кръг. Резерват Лука Антонини вкара победния гол за тима от Генуа в 94-ата минута и хвърли трибуните в луда радост, защото това е първи успех над „бианконерите” от април 2009-та насам. Така Дженоа помарчи мач №500 на легендата Джанлуиджи Буфон на вратата на "Старата госпожа".

Само кръг след като Рома записа първи мач без отбелязан гол в калчото, бе ред на Юве да зацикли в атака след две греди и големи пропуски.
Първата част в Генуа предложи много битка, а неравният терен затрудняваше и двата отбора. Домакините искаха мачът да е накъсан с много единоборства и точно това се получи.

„Грифоните” се бранеха много добре групирани, а напред дошлият от Каляри Маурисио Пиния получи пас зад защитата, но топката му избяга и той не можа да стреля.

Първата реална голова възможност дойде в 24-ата минута, когато Йоренте пое с гръб към вратата в наказателното поле, използва физическата си сила да се обърне с човек на гърба и с шут по земя удари лявата греда.

Тактическата битка продължи и след почивката, но натискът на Ювентус ставаше все по-осезаем с наближаването на края на срещата.
Острите влизания в центъра изобилстваха, а Алегри опита да промени нещо като пусна Мората на мястото на другия испански нападател – Йоренте.

20 минути преди края след меле пред вратата на домакините двама техни защитници покриха засадата и Огбона се озова сам срещу Перин, прехвърли го, но напречната греда се оказа съюзник на Дженоа.

Мората на два пъти бе близо до попадение, но първо ъгълът бе малък и Перин спаси, а после стражът направи фантастично второ спасяване и този път по-фронтално изби удара на Мората под гредата.

Киелини и Бонучи се пренесоха пред наказателното поле на домакините, но в 4-ата добавена минута на мача Дженоа беше отборът, който открадна победата.

Бившият нападател на Юве Алесандро Матри бе изведе с копване зад защитата и чукна успоредно пред вратата, Буфон бе разминат, а на празна врата друга резерва – Лука Антонини, добута зад голлинията за 1:0. При победния гол останаха много сериозни съмнения за засада, но победата на Дженоа си остана факт.

В същото време Рома се поздрави с рутинен домакински успех с 2:0 над Чезена и се изравни по точки с Юве на върха.

На „Олимпико” в осмата минута скоростта на Жервиньо по фланга се оказа решаваща и той достави перфектна топка за Матия Дестро, която таранът нямаше как да сгреши от 3-4 метра – 1:0.

„Вълците” продължиха да натискат, но направиха няколко пропуска и на почивката водеха само с един гол.

През втората част отново играта се водеше предимно в половината на гостите. Голът на успокоението дойде чак в 81-ата минута, когато след поредното статично положение Янга-Мбива игра с топката, а Даниеле Де Роси се разписа за 2:0.