3. Дженоа спря Ювентус в новия му дом (видео+снимки)

Дженоа спря Ювентус в новия му дом (видео+снимки)

Алесандро Матри отбеляза на два пъти, но Дженоа удари в края за 2:2

Два гола на Алесандро Матри не бяха достатъчни на Ювентус да победи Дженоа на „Ювентус стейдиъм” в Торино и гостите се добраха до точката за крайното 2:2. „Бианконерите” на два пъти повеждаха, но „грифоните” натиснаха в края и успяха да стигнат до едната точка.

Късната съботна среща от 7-ия кръг на Серия „А” започна по прекрасен начин за Юве. В 6-ата минута при едно разбъркване след корнер Клаудио Маркизио стреля към вратата на Дженоа, Алесандро Матри подложи крак на пътя на топката и отклони в мрежата за 1:0.

„Старата госпожа” продължи да упражнява натиск, но Матри и Киелини изпуснаха удобни положения за гол в средата на полувремето. Така домакините бяха наказани след половин час игра от Марко Роси.

Дошлият от Милан Александър Меркел центрира чудесно успоредно на голлинията на Сторари и Марко Роси с глава намери ъгъла на вратата за 1:1.

Мирко Вучичнич не можа да вкара от удобна позиция в 41-ата минута, а точно минута преди почивката Джандоменико Место опита атрактивна задна ножица към вратата на Ювентус, но ударът му мина на метър над горната греда и това бе всичко за първата част.

Ювентус стартира по-силно второто полувреме, като Естигарибия и Пепе се активизираха по фланговете. В 58-ата минута Пирло хитро пропусна един пас на Вучинич зад гърба си и топката стигна до останалия на чиста позиция Алесандро Матри, който без да се бави овладя и наниза втори гол с шут по земя за 2:1.

Домакините опитаха да затворят мача с трети гол, но в атаките им липсваше завършващият пас. Така Юве се прибра да пази резултата в последните 10 минути и това се оказа пагубно.

От 80 минута Дженоа пое контрола над мача и 5 минути преди края Андреа Карачоло нанесе решаващия удар за 2:2. При едно дълго подаване към наказателното поле топката бе отклонена към Карачоло, който с едно докосване я прати над Сторари и изравни – 2:2.

В 88-ата минута гостите можеха да изпитат и още по-голяма радост – Место центрира от корнер, Меркел засече от въздуха, но ударът му мина малко над вратата на Ювентус. В края на 6-минутното продължение на мача „бианконерите” опитаха да стигнат до победен гол, но усилията им не дадоха резултат и те записаха 4-то реми в досегашните 7 мача в шампионата.

Ювентус води в табицата на Серия „А” с 13 точки, а Дженоа е на 9-то място с 9.