3. Дженоа спаси точката срещу Фиорентина в края

Дженоа спаси точката срещу Фиорентина в края

Лацио излъга Каляри в края в Рим

Отборът на Фиорентина пропусна страхотна възможност да се отдалечи още по-комфортно от зоната на изпадащите, след като допусна да завърши 2:2 с Дженоа в края. Срещата се игра на стадион "Луиджи Ферарис" и бе от програмата на 28-ия кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна с по-добра на гостите, но въпреки това "грифоните" бяха тези, които първи излязоха напред в резултата. В 20-ата минута Место центрира в пеналта на "виолетовите", където Белуши засече с глава отблизо за 1:0.

След гола Фиорентина отново натисна и в 31-ата минута Варгас намери Монтоливо в наказателното поле на Дженоа, а капитанът на "виолетовите" с десния крак възстанови статуквото.

До края на полувремето двата тима изтърваха по още една изгодна възможност, а втората част стартира с разменено надмощие за двата състава.

Гостите от Флоренция обаче съумяха да сътворят пълен обрат в 69-ата минута, когато Натали бе точен с глава за 2:1.

След този гол гостите се прибраха в половината си и започнаха да чакат възможностите си на контраатака. От своя страна "грифоните" натиснаха здраво и в крайна сметка успяха да изкопчат точката, след като в 89-ата минута Родриго Паласио оформи крайното 2:2 след добър пас с глава на Джилардино.

В друг мач от този 29-и кръг на Калчото, отборът на Лацио постигна трудна победа с 1:0 над състава на Каляри, при това на своя "Олимпико".

Единственият гол в мача бе дело на Диаките с глава в 88-ата минута. Тогава той засече центриране на Ледесма от статично положение.