3. Дженоа шокира Милан в директния сблъсък за третото място (+РЕПОРТАЖИ)

Дженоа шокира Милан в директния сблъсък за третото място (+РЕПОРТАЖИ)

Лацио сложи край на серията си от три мача без победа в Серия А след обрат до 2:1 над Парма, който беше закупен от руски и кипърски бизнесмени

Дженоа увеличи серията си без загуба в италианското първенство на 9 мача, след като победи 1:0 Милан този следобед. С домакинския си успех тимът от Генуа излезе еднолично на третото място в класирането заради равенството между Наполи и Емполи по-рано днес.

Лука Антонели донесе шокиращата победа на Дженоа с гол в 32-та минута.

Само две точки разделяха двата отбора преди директния им сблъсък за третата позиция.

Фернандо Торес отново бе оставен на пейката. Предпочетен бе Жереми Менес, докато Стефан ел Шаарави излезе срещу бившия си тим. Двубоят беше специален за Алесандро Матри, който е под наем от Милан.

Менес беше най-опасният футболист в първите минути, но Матия Перин внимаваше. Вратарят хвана и удар с глава на Ел Шаарави.

Милан продължи да бъде по-продуктивният състав, но Дженоа поведе след първия половин час, когато Лука Антонели засече с глава центриране от корнер на Диего Пероти и остави Диего Лопес без шансове.

Дженоа можеше да удвои след почивката, но ударът на Пероти от границата на наказателното поле беше изчистен от голлинията отстрана на Даниеле Бонера.

Домакините имаха още една чиста възможност. Факундо Ронкалия обаче шутира над напречната греда.

Джакомо Бонавентура стреля над вратата от наказателното поле при последната възможност за Милан, които допуснаха третото си поражение този сезон.

Лацио сложи край на серията си от три мача без победа в Серия А след обрат до 2:1 над Парма.

Лукас Билия тресна гредата на вратата на Парма в 4-ата минута от свободен удар. Домакините отвърнаха с греда на Андреа Коста.

В последната минута на първата част Рафаеле Паладино изведе „дуковете”, засичайки с глава центриране на Фабиано Сантакроче в горния ъгъл.

В добавеното време на първото полувреме обаче Стефано Маури изравни с глава отблизо на задната греда.

След почивката Лацио излезе напред в резултата. Защитник и вратарят на Парма сгрешиха колективно, Фелипе Андерсон получи от Филип Джорджевич на задната греда и направи 2:1 в обратния ъгъл.

До края „римските орли” контролираха с лекота играта и се поздравиха с трите точки, които ги придвижват до петото място в таблицата, като в същото време нанасят на водения от Роберто Донадони тим на Парма 12-а загуба.

Днес стана ясно, че пармалатите са били закупени от руски и кипърски бизнесмени за 5 милиона евро.

Аталанта направи обрат от 0:2 до 3:2 срещу Чезена след страхотно второ полувреме, за да сложи край на негативната серия от шест мача без победа.