3. Дженоа потопи 10 от Милан (+ВИДЕО)

Дженоа потопи 10 от Милан (+ВИДЕО)

"Грифоните" сложиха край на негативните серии без победа и гол

Дженоа постигна втора победа от началото на сезона, след като се наложи с 1:0 над Милан в 6-ия кръг на Серия А. Единственият гол отбеляза Блерим Джемайли в 10-ата минута. Гостите от Милано трябваше да играят цяло второ полувреме с човек по-малко заради втори жълт картон на Алесио Романьоли в 43-ата минута.

„Росонерите” бяха в по-добра позиция преди мача след драматични победи с по 3:2 над Палермо и Удинезе, докато „грифоните” бяха загубили четири от последните си пет двубоя.

Домакините излязоха напред в резултата, след като Джемайли изпълни свободен удар с жесток шут, който рикошира в Бонавентура и заблуди Диего Лопес. По този начин Дженоа сложи край на головата суша в три поредни мача.

Задачата на Милан се усложни три минути преди почивката, когато централният защитник Алесио Романьоли получи втори жълт картон за фаул срещу Джемайли.

Малко след час игра Марио Балотели беше близо до изравнителен гол също от свободен удар, но ударът срещна външната страна на гредата.

Леонардо Паволети и Диего Капел можеха да сложат точка на спора, но нито един от тях не улучи вратата от наказателното поле.

Карлос Бака също не можа да помогне на Милан в последните десет минути, а друга резерва – Ели, прати в аут при последния опит на гостите след центриране от свободен удар, което накара вицепрезидента Адриано Галиани да се хване за главата от яд.

След 6 мача Милан се смъкна до 9-ото място в класирането с актив от 9 точки (3 победи и 3 загуби). Дженоа дръпна до 13-ото с 6 точки.