3. Дженоа победи с 2:0 Удинезе и гледа уверено към Шампионската лига

Дженоа победи с 2:0 Удинезе и гледа уверено към Шампионската лига

С този успех „грифоните” продължават да бъдат на 4-о място, което дава право на квалификации за място в Шампионската лига.

Дженоа продължава със силното си представяне на „Луиджи Ферарис”, побеждавайки с 2:0 Удинезе в мач от 29-ия кръг на Серия А. С този успех „грифоните” продължават да бъдат на 4-о място, което дава право на квалификации за място в Шампионската лига.

Двубоят не бе никак лек за домакините, но през втората част умората в състава на Удинезе, от реванша срещу Зенит за Купата на УЕФА, си каза думата и логично Дженоа взе трите точки.

След равностойно първо полувреме Дженоа взе инициативата и в 60-ата минута Джузепе Скули с глава откри резултата. Двубоят на практика бе решен 12 минути по-късно, когато Алексис Санчес получи втори жълт картон за симулация и бе изгонен от игра. В 90-ата минута голмайсторът на Дженоа Диего Милито се възползва от подаване на Рафаеле Паладино и оформи крайния резултат -2:0.

Дженоа е на 4-о място с 51 точки, на две пред преследвача си Фиорентина и вече на 5 пред Рома. Удинезе са 13-и с 36 точки.

Чочев: Лудогорец можеше и да победи Виктория Пилзен

Вижте какво заяви Чочев след ремито в Лига Европа

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)