3. Дженоа надви Рома с 3:2 в луд мач с марката Серия "А"

Дженоа надви Рома с 3:2 в луд мач с марката Серия "А"

Стадио "Луиджи Ферарис" стана свидетел на едно от най-красивите, интересни и напрегнати втори полувремена в историята на италианския футбол

Отборите на Дженоа и Рома сътвориха най-интересната среща от първия кръг в италианската Серия "А", като в крайна сметка "грифоните" се докопаха до победа с 3:2 в мач, който премина през редица обрати. Двата отбора проспаха първата част, но за сметка на това, вторите 45 минути бяха истинска футболна класика, в която паднаха 2 обрата и цели 5 гола.

Срещата започна с леко предимство за домакините от Дженоа, които можеха да открият резултата още в 7-ата минута, но удар на Скули бе отразен от Артур. Минута по-късно пък новият страж на "грифоните" Марко Амелия спаси силен удар на капитана на Рома Франческо Тоти.

Креспо също имаше шанс да отбележи дебютно попадение за Дженоа, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. Няколко минути преди края на първата част, Бурдисо, който дойде в Рома тази сутрин, също можеше да запише името си сред голмайсторите, но и неговият изстрел с глава не намери очертанията на вратата.

И докато през първото полувреме общо взето не се случи нищо по-интересно, през второто зрителите на "Мараси" станаха свидетели на много интересни моменти. Още в 49-ата минута резервата Кришито даде аванс на домакините, след като Скули му свали топката с глава и той отблизо разстреля Артур за 1:0. Радостта на "грифоните" обаче трая едва 4 минути, защото Родриго Тадей успя да възстанови равенството с глава, след неубедителна намеса на Марко Амелиа.

В 63-ата минута Рома успя да направи пълен обрат, след като точен за "вълците" бе капитанът Франческо Тоти. Само след 5 минути обаче едно от многото нови лица в състава на Дженоа, Сапатер успя да се разпише от пряк свободен удар и да докара тифозите на тима до екстаз. След около 10-ина минути затишие, "Мараси" отново бе взривен - в 81-ата минута бранителят Джузепе Биава вкара трети гол за своя отбор, след като добави топката в мрежата на Артур, след силен удар на Скули, с което направи втори обрат в този мач.

Последните минути на този мач бяха доста напрегнати, но все пак Дженоа успя да задържи преднината си и да стартира новия сезон с драматична победа над един от вероятните конкуренти за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Дженоа – Рома 3:2
1:0 Кришито 49'