3. Двуликият Байерн пречупи Рома (видео)

Двуликият Байерн пречупи Рома (видео)

Баварците изиграха силно второ полувреме и се поздравиха с първи успех в Шампионската лига

Байерн стартира с победа новия сезон в Шампионската лига на Европа. Баварците надделяха с 2:0 над италианския Рома, въпреки затрудненията, които изпита през първата част. Тимът на Луис ван Гаал изигра слабо първо и отлично второ полувреме и заслужено стигна до успеха, въпреки силните изяви на вратаря на гостите Жулио Серджо. Голове на Томас Мюлер и резервата Мирослав Клозе осигуриха успеха за финалиста от миналата година.

Двата отбора се срещнаха за първи път в Шампионската лига, след като Байерн елиминира Рома на четвъртфиналите за КНК през 1985 г. Луис ван Гаал направи две промени в своя състав в сравнение с предходния мач – срещу Вердер (0:0) в Бундеслигата миналия уикенд. Наказанието на Рибери освободи място за Хамит Алтънтоп, а в предни позиции Тони Кроос замени Мирослав Клозе. Рома пък трябваше да се реабилитира след тежката загуба 1:5 от Каляри.

„Вълците” започнаха по-добре срещата и в първите минути създадоха две добри положения за откриване на резултата. Удар с глава на Бориело бе блокиран от Бадщубер. След това Касети щурмува германската отбрана отляво, преодолявайки Филип Лаам, но стреляйки ниско покрай вратата на Бут.

Постепенно Байерн започна да намира играта си. Въпреки това Рома създаде трета опасна ситуация пред баварската врата. Центриране на Роси отдясно бе фантастично отклонено от Бориело, който бе пазен от Ван Буйтен, но Бут успя да опази мрежата си суха.

Втората част започна с масиран натиск на Байерн. Жулио Серджо обаче запази нулевото равенство непроменено с перфектни изяви под рамката. Първо Тони Кроос изстреля снаряд извън наказателното поле, избито с вещина от стража, а след това Серджо се справи великолепно и с удар, но от доста по-малка дистанция на Мюлер.

На терена за домакините се появиха Гомес и Клозе, а натискът на германския шампион се засилваше. Последният проби до наказателното поле, но вместо да комбинира реши да стреля и топката мина встрани от целта. После и Швайнщайгер пробва късмета си, а удар на Клозе с глава срещна гредата.

Неизбежното се случи в 78-ата минута, когато Томас Мюлер с майсторски удар с външен фалц по диагонала в наказателното поле този път не остави шансове на Серджо – 1:0.

Две минути по-късно Рома едва не възстанови равенството, но ударът на Бориело от границата на наказателното поле бе спасен от Бут.

В 82-ата минута баварците стигнаха до втори гол, който уби интригата. Бадщубер центрира от свободен удар и Клозе хитро отклони кълбото в мрежата на излезлия да лови Серджо.

Така Байерн записа първи три точки в актива си.

В другия мач от група „Е” румънският Клуж победи швейцарския Базел с 2:1 и ще застане на втората позиция в класирането. Домакините в тази среща поведоха до 12-ата минута с 2:0 след попадения на Рада и Траоре. В самия край на първата част Щокер върна един гол, но до края резултатът 2:1 остана непроменен.