3. Две дузпи за малко да не стигнат на Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Две дузпи за малко да не стигнат на Реал (Мадрид) (ВИДЕО)

Валенсия отстъпи на "белия балет"

Реал (Мадрид) победи като гост Валенсия с 4:1, в дербито от кръга на Примера дивисион. "Белия балет" стигна до трите точки благодарение на две дузпи, реализирани от Роналдо. За малко обаче и те да се окажат недостатъчни, тъй като домакините намалиха на 1:2, а можеха и да изравнят. Вместо това, обаче в края те инкасираха още два гола.

Реал можеше да поведе още в 7-ата минута. Бейл излезе на великолепна позиция, но Нето го отчая със страхотно спасяване. След четвърт час игра гостите организираха скоростна контраатака. Роналдо бе фаулиран в наказателното поле от Езекиел Гарай, за което бе отсъдена дузпа. От бялата точка потърпевшият бе безкомпромисен за 0:1. В 37-ата минута реферът отсъди втори 11-метров наказателен удар за Реал, този път за нарушение на Монтоя срещу Бензема. Зад топката отново застана Роналдо и отново бе точен - 0:2. Минутка преди края Родриго можеше да се разпише от воле, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

В 58-ата минута Валенсия намали изоставането си. Даниел Парехо центрира от корнер, а Санти Мина засече с глава за 1:2. Отново Парехо можеше да изравни, но Навас спаси. Родриго стреля от дистанция, но отново стражът бе на мястото си. Увлечени в опит да стигнат до изравнително попадение, домакините допуснаха трето във вратата си. В 84-ата минута Марсело сложи точка на спора, правейки 1:3. Голът бе изключително красиво изработен, след като голмайсторът направи двойно с Марко Асенсио. Това окончателно пречупи Валенсия, като минутка преди края на редовното време те инкасираха и четвърти гол, дело на Тони Кроос с удар извън наказателното поле.

Със спечелените 3 точки, Реал (Мадрид) се доближи само на 2 точки от третото място, което пък се заема от днешния им съперник - Валенсия.