3. Два отбора с българско участие отпаднаха в първия квалификационен кръг на Лига Европа

Българският полузащитник Радомир Тодоров и защитникът Николай Николов играха по 90 минути за отборите си но загубиха

Българският полузащитник Радомир Тодоров игра цял мач за Хазар-Ленкоран, който обаче сензационно отпадна в първия квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Азербайджанският тим завърши само 1:1 на собствен терен с молдовския Олимпия (Балти) и приключва участието си след 0:0 в първата среща. Макар и без половината от титулярите си молдовците откриха резултата още в 14-ата минута благодарение на ганайския си защитник Жером и след това построиха здрава защита. Алън Лалин изравни за Хазар в 78-ата минута.

Защитникът Николай Николов също игра цял мач за арменския Бананц, който отстъпи и във втората среща на кипърския Анортозис. Този път на собствен терен арменците, чийто треньор е бившият наставник на Славия Стевица Кузмановски, падна с 0:1. Единственото попадение вкара френският халф на гостите Венсан Лабан в 37-ата минута. В стартовия състав за Бананц излезе още и игралият за Беласица и Монтана нападател Бето. Анортозис обаче продължава във втория кръг с общ резултат 4:0, а треньорът Кузмановски не включи в групата за мача Цветомир Цанков, както и миналите през родната А група нападатели Едуардо Ду Бала и Дениран Ортега.

Българска съдийска бригада ръководи срещата между Дачия (Кишинев, Молдова) и Зета (Голубовци, Черна гора). Мачът завърши 0:0, а след 1:1 в Черна гора напред продължават молдовците. Главен съдия на тази среща беше Александър Костадинов от София с помощници Веселин Мишев също от столицата и Крум Стоилов от Благоевград. Четвърти съдия беше Ангел Ангелов от София. (БТА)

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона