3. Два гола с глава върнаха Манчестър Сити на най-удобното място във Висшата лига (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Гражданите" отново са лидери в Англия след успех над Евертън

Английският шампион Манчестър Сити постигна изключително ценна победа срещу Евертън в изигран по-рано мач от програмата на 27-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" успяха да победят с 2:0 на "Гудисън Парк" и отново се завърнаха на първото място в първенството, след като последно се намираха там на 4-ти декември 2018-та година.

Мачът започна равностойно, като и двата отбора задържаха топката повече в средата на терена. Лерой Сане и Илкай Гюндоган застрашиха вратата на Пикфорд в началото на полувремето, докато "карамелите" не намираха път към Едерсон.

Така се стигна до втората минута на продължението на полувремето и корнер за Сити, който Лапорт засече с глава и реализира ключовото попадение за гостите.

След почивката Евертън започна по-силно и в 51-та минута Идриса Гай стреля опасно, но Едерсон се намеси за първи път в мача. Сити отговори на предизвикателството с хубави атаки и изстрели на Сане и Агуеро, но Пикфорд спаси и двата удара.

В последните десет минути Евертън се опита да покаже по-офанзивна игра, но сбърка при пасовете си в последната третина и така остави вратата на гостите незастрашена, въпреки седем-минутното продължение на мача, което отсъди Крейг Поулсън.

В последните секунди на срещата дойде и вторият гол за Сити, след като Габриел Жезуш успя да реализира с глава центриране от фланга и подпечата успеха за своя тим.

Така Манчестър Сити събра 62 точки, с колкото е и Ливърпул, но "гражданите" имат по-добра голова разлика и заемат първото място, макар и с мач повече.

Евертън - Манчестър Сити 0:1
0:1 Лапорт '45

Стартови състави:

Евертън: Пикфорд, Кени, Кийн, Зума, Лука Дин, Дейвис, Гай, Андре Гомес, Бернард, Уолкот, Калверт-Люин

Манчестър Сити:  Едерсон, Уолкър, Стоунс, Отаменди, Лапорт, Фернандиньо, Гюндоган, Давид Силва, Бернардо Силва, Сане, Агуеро

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1