3. Два гола на Пато донесоха успех на Милан над Сиена на старта

Два гола на Пато донесоха успех на Милан над Сиена на старта

"Росонерите" най-сетне взеха победа

След повече от неуспешната лятна подготовка, която проведе, италианският гранд Милан започна новия сезон в Серия "А" с победа. "Росонерите" извоюваха успех с 2:1 като гост на Сиена, а в герой за тима се превърна младият Алешандре Пато, който отбеляза и двете попадения за своя отбор. Играта на Милан бе по-добра от тази по време на подготовката, но със сигурност Леонардо има още какво да желае от Диньо и компания.

Гостите от Милан започнаха по-добре мача и още в 10-ата минута можеха да стигнат до откриване на резултата, когато Алешандре Пато засече от воле една топка на дъгата, но изстрелът му премина на сантиметри от левия страничен стълб. Десет минути по-късно пък Марек Янкуловски направи отлично двойно подаване с Роналдиньо, излезе очи в очи със стража на Сиена, но стреля в неговото тяло. След това пък гол на Пато с глава, след центриране на Роналдиньо бе отменен, заради засада.

Все пак се стигна до 29-ата минута, когато Роналдиньо изведе хитро Пато зад отбраната на домакините, младият бразилец стреля хладнокръвно в десния ъгъл на Курчи и откри за 0:1. Радостта на Леонардо и компания обаче трая едва 4 минути, защото в 33-ата минута Сторари отрази удар по земята на Яролим, а Гезал не сгреши при добавката за 1:1. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и двата отбора се оттеглиха на почивка при този резултат.

Второто полувреме започна по отличен начин за "росонерите". Още в 47-ата минута Фламини изведе по брилянтен начин Пато, който от близо не сгреши и отново върна преднината на своя отбор, вкарвайки втория си гол в мача. В 56-ата минута пък Макароне пропусна отново да изравни от чиста позиция, след като ударът му от воле не намери очертанията на вратата, пазена от Сторари, който малко по-късно спаси и удар на Яролим от дъгата.

В 68-ата минута пък Роналдиньо влезе в центъра на събитията, след като направи страхотна задна ножица и затрудни максимално Лука Курчи, който със сетни усилия изби топката в корнер. В 75-ата минута опасен изстрел на Роналдиньо от фаул премина на сантиметри над вратата на Сиена. Малко по-късно пък Сторари трябваше да спасява удар по диагонала на Макароне.

Три минути преди края на мача, Пато можеше да оформи своя хеттрик и да сложи точка на спора, но ударът му по диагонала не намери очертанията на вратата. В крайна сметка Милан успя да запази преднината си и стартира със заслужен успех. След края на съдийския сигнал последва нещо като мини-меле между двата отбора, като причината за него бяха капитанът на Сиена Вергасола и героят на Милан Пато.

Сиена – Милан 1:2