3. Два гола на Матри стигнаха на Юве за успех над Удине (видео)

Два гола на Матри стигнаха на Юве за успех над Удине (видео)

„Старата госпожа” дръпна с 4 точки пред Милан след победа с 2:1 над „фриуланите”

Лидерът в италианската Серия „А” Ювентус победи като домакин третия в подреждането тим на Удинезе с 2:1 в дербито на 20-ия кръг и така дръпна с четири точки пред шампиона Милан, който утре приема Каляри.

„Бианконерите” се наложиха с два гола на дошлия именно от Каляри нападател Алесандро Матри и по този начин останаха непобедени от началото на сезона.

Първото попадение на „Ювентус Арена” падна три минути преди почивката, когато Фабио Куалярела изведе на отлична позиция колегата си в атака и Матри откри отблизо, за да може „Старата госпожа” да се оттегли на почивка с гол аванс.

По време на паузата обаче наставникът на „фриуланите” Франческо Гуидолин направи една промяна и пусна в игра нападателят Флоро Флорес, а на последният му бяха нужни точно 10 минути, за да се разпише.

Прекаралият втората половина на миналия сезон под наем в Дженоа стрелец възстанови равенството в 56-ата минута след пас на Маурисио Исла, разписвайки се за втори път през сезона.

Радостта на гостите обаче не трая дълго, тъй като в 62-ата минута Алесандро Матри реализира второто си попадение в двубоя и така донесе безценните три точки на Ювентус.

С тях водачите във временното класиране събраха 44, докато Удинезе остана на трето място с 38 в своя актив.