3. Два гола на Индзаги не стигнаха за победа над Реал (видео)

Два гола на Индзаги не стигнаха за победа над Реал (видео)

Милан и Реал завършиха наравно 2:2 в поредния си мач-спектакъл

Милан и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в мач от група “G” на Шампионската лига. Реал поведе с гол на Игуаин в последната минута на първата част, след което дойде часът на Индзаги, той вкара два бързи гола след влизането си на терена. Педро Леон успя да вкара за 2:2 в 93-та минута и така завърши двубоят.

Срещата започна без да има минути на проучване на двата състава. Играта беше открита и с доста интересни положения. В 3-та минута Игуаин отправи хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Абиати спаси.

В 10-та минута Кевин-Принс Боатенг стреля към вратата на Реал, но Касийяс се намеси чудесно и спаси. Секунди след това Анхел Ди Мария получи невероятна възможност да отбележи след пас в близост до италианската врата. Футболистът на Белия балет се забави с удара, а след това изрита топката в аут.

В 18-та минута Кристиано Роналдо имаше добра възможност да застраши „росонерите” от пряк свободен удар, но стреля в стената. Само две минути по-късно Андреа Пирло успя на два пъти да изчисти топката от голлинията. Първо Игуаин стреля с глава, но Пирло изби, след което испанците отправиха още един удар, но отново Пирло застана на пътя на топката.

В 23-та минута Златан Ибрахимович пропиля чисто положение на италианския тим. Златан получи добра топка, но вместо да подаде кълбото, се опита сам да отбележи от малък ъгъл и стражът на Реал спаси.

Десет минути преди края на полувремето отново шведът изпусна да вкара от чиста позиция. Той получи брилянтен пас от Роналдиньо на границата на наказателното поле, Касийяс беше излязъл напред, Ибра пробва да го прехвърли, но не уцели вратата.

Секунди по-късно Шаби Алонсо стреля, Абиати не се намеси добре, но все пак отклони топката и успя да я улови след това. В 45-та минута Анхел Ди Мария намери Игуаин по страхотен начин в наказателното поле и аржентинецът остана очи в очи с италианския страж. Игуаин стреля с десния крак ниско по земята и гостите излязоха напред в резултата.

Второто полувреме започна с по-спокойно темпо от това, което демонстрираха двата тима в първата част. В 47-та минута Кристиано Роналдо отправи много хубав удар с десния крак и топката отиваше към горния ляв ъгъл на Абиати, но вратарят се опъна докрай и изби.

В 68-та минута Филипо Индзаги, който замени Роналдиньо по-рано, вкара за 1:1. Попадението дойде след грешка на Пепе, Ибрахимович му отне топката, напредна отляво и центрира, Касийяс се намеси лошо и не можа да хване топката, Индзаги беше на точното място, както винаги, и отбеляза с глава в празната врата.

Десет минути по-късно обратът стана пълен. Отново Филипо Индзаги успя да вкара, този път след пас на Дженаро Гатузо. Индзаги беше в засада, но страничният съдия не забеляза и попадението беше зачетено.

В 81-та минута Бензема успя да стреля към вратата на домакините, но вратарят спаси без проблеми. Пет минути по-късно Йозил опита същото, отново без успех. Секунди след това Бензема удари с лакът в лицето Пирло и се наложи играта да бъде спряна за известно време докато футболистът на Милан получи лекарска помощ.

В продължението на двубоя резервата Педро Леон успя да изравни резултата след колективна грешка в отбраната на Милан. Явно италианците вече мислеха срещата за спечелена и в момента, в който изгубиха концентрация, бяха наказани. Така срещата завърши при 2:2, което беше и най-резонния резултат с оглед показаното на терена.

В другия мач от група "G" Оксер победи трудно с 2:1 гостуващия отбор на холандския Аякс. Реал остават лидер в групата с 10 точки пред Милан с 5, Аякс с 4 и Оксер с 3.