3. Два автогола спасиха Англия срещу Япония (видео)

Два автогола спасиха Англия срещу Япония (видео)

Два автогола спечелиха неубедителна победа за английските национали срещу Япония с 2:1 в приятелска среща

Два автогола спечелиха неубедителна победа за английските национали срещу Япония с 2:1 в приятелска среща. Мачът се игра на „UPC Арена” в Гратц и бе последен от подготовката на „трите лъва” за Мондиал 2010 в ЮАР в Австрия.

Английската делегация заминава за африканската държава в сряда, а в тази среща националния селекционер Фабио Капело изпробва две тактически схеми. През първото полувреме Англия играеше в схема 4-4-2, а през второто тя бе заменена за 4-4-1-1.
Момчетата на Фабио Капело започнаха доста немърливо срещата и още в 7-ата минута изоставаха в резултата. Маркус Тулио Танака засече центриране от корнер и разстреля Дейвид Джеймс за 1:0 в полза на „самураите”.

В началото на второто полувреме англичаните получиха право да изпълнят дузпа, но Франк Лампард я пропусна. Въпреки това „трите лъва” стигнаха до обрат.

Първо в 72-ата минута голмайсторът за Япония – Тулио – си отбеляза автогол след центриране на Джо Коул. Наказава последва неговия пример и в 82-ата минута също заби топката в собствената си мрежа след центриране на Ашли Коул.

Националният селекционер Фабио Капело ще обяви окончателния списък с 23-ма футболисти във вторник, но изглежда, че тази среща няма да му помогне в избора, а ще го затрудни още повече.

Англия: Джеймс; Г. Джонсън, Фърдинанд,Тери, А. Коул; Уолкът, Лампард, Хъдълстоун, Ленън; Бент, Рууни.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)