3. Дубъл на Корея измъкна Интер срещу коравия Удинезе (ВИДЕО)

Дубъл на Корея измъкна Интер срещу коравия Удинезе (ВИДЕО)

"Нерадзурите" успяха да вземат победата след труден час игра

Шампионът на Италия Интер успя да спечели с 2:0 трудното си домакинство на Удинезе от 11-ия кръг в Серия А. Големият герой за "нерадзурите" беше Хоакин Кореа, който отбеляза двата гола за успеха.

Първият удар към една от двете врати дойде в петата минута, но бе за гостите. Йенс Стригер Ларсен стреля от въздуха в наказателното поле след една отбита топка, но слабо и в ръцете на Самир Ханданович.

В деветата минута бе отправен и първия шут от страна на „нерадзурите“. Никола Барела стреля силно и опасно от въздуха пред наказателното поле, но топката прелетя точно над гредата.

Първата реална опасност дойде в 13-ата минута, когато домакините организираха бърза и опасна контраатака, при която Барела беше изведен в наказателното поле сам срещу Марко Силвестри и стреля по тревата, но стражът на Удинезе спаси.

Домакините не спираха с атаките и в 36-ата минута след изпълнение на тъч Ранокия отклони с глава на първа греда, вратарят на гостите Силевстри увисна, но защитниците успяха да блокират Един Джеко, който се опита да засече топката във вратата. В крайна сметка босненецът извърши и нарушение срещу Самир.

В последните минути от полувремето Удинезе погледна по-смело в атака, но така и не успя да застраши сериозно Ханданович.  Интер продължи да диктува темпото в първите минути на втората част, но гостите седяха много компактно и не оставяха никакви реални шансове за "нерадзурите" да застрашат тяхната врата.

След точно час игра обаче шампионите най-сетне успяха да пробият защитата на Удинезе. Марсело Брозович пропусна отлично топката и това даде шанс на Хоакин Корея да направи чудесен рейд на скорост отляво, влезе в наказателното поле, справи се с капитана на гостите Брам Нуйтинк и с хубав удар намери десния ъгъл на Силвестри за 1:0.

В 68-ата минута Интер удвои преднината си. Демфрис бе изведен отлично отдясно по атаката, напредна и върна топката към границата на наказателното поле, където Корея овладя, влезе в пеналтерията и с неспасяем удар в горния десен ъгъл не остави шансове на стража на Удинезе – 2:0.

Гостите притиснаха Интер в тяхното си наказателно поле и в 81-та минута Деулофеу вкара топката във вратата на Ханданович след хубав удар извън наказателното поле, но попадението беше отменено заради засада в хода на атаката.

Така Интер вече има 24 точки и е на четири от върха, където са Милан и Наполи, но с мач по-малко спрямо нерадзурите. Удине пък заема 14-то място с 11 точки.