3. Драматично 3:2 в Генуа отдалечи Лацио от титлата (ВИДЕО)

Драматично 3:2 в Генуа отдалечи Лацио от титлата (ВИДЕО)

Фиорентина победи Парма, Палермо загуби от Аталанта у дома

Лацио навакса пасив от два гола, но победено попадение в последната минута донесе успеха на Дженоа с 3:2 на „Луиджи Ферарис” в 23-ия кръг на Серия А. Римляните вече са на 9 точки зад шампиона и лидер Ювентус, а Дженоа изплува над чертата за изпздащи отбори.

Домакините поведоха в 16-ата минута, когато един корнер бе лошо изчистен и Марко Бориело от воле намери мрежата за 1:0.
В средата на първата част „грифоните” удвоиха своя аванс. Бърза контра мина през Кучка, който намери Бертолачи и халфът от 23 метра по диагонала вкара красиво попадение.

През втората част „орлите” намериха сили да направят частичен обрат.

Сенад Лулич центрира в 59-ата минута, Серджо Флокари технично овладя трудната топка и с второто докосвана прати под гредата на плонжиралия Себастиан Фрей.

Емилиано Морети направи дузпа и капитанът на Лацио Стефано Маури изравни от бялата точка 8 минути преди края за 2:2.

Дълбоко в добавеното време, в 5-ата минута на продължението Гранквист отклони с глава една топка, а резервата Марко Ригони също с глава намери левия ъгъл и донесе победа на Дженоа с 3:2.

Лацио остава на трето място с 43 точки, но вече е на цели 9 зад лидера Ювентус. Дженоа се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 17-то място с 21 точки.

В друг мач от кръга Фиорентина спечели с 2:0 като домакин на Парма.

Домакините зарадваха феновете в слънчева Флоренция в 28-ата минута – Хуан Куардадо центрира отдясно, а Лука Тони майсторски насочи с глава към долния ляв ъгъл, за да открие резултата с помощта на гредата.

Трите точки за „виолетовите” бяха подсигурени от Стеван Йоветич пет минути след паузата. Паскуал центрира почти от флагчето за корнер, Джулио Милячо свали за Йоветич с глава и черногорецът отблизо прати ниско в мрежата за 2:0.

Фиорентина е на пето място с 39 точки, само на една зад Интер. Парма е 10-ти с 31.

Мъките на Палермо нямат край. Сицилианците загубиха у дома с 1:2 от Аталанта и вече са на последното 20-то място.

Карлос Кармона даде аванс на Аталанта в 54-ата минута, а Херман Денис удвои след пас на Стендардо в 72-ата.  Централният бранител на Палермо Нелсон намали 7 минути преди края след асистенция на резервата Формика, но за повече нямаше време.

Палермо е 20-ти със 17 точки, колкото има и Сиена. Аталанта се качи до 13-то място с 26

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)