3. Драма в Генуа и трета поредна победа за Ювентус (+ВИДЕО)

Драма в Генуа и трета поредна победа за Ювентус (+ВИДЕО)

Ювентус вкара три гола през втората част за 3:1 срещу Дженоа, вижте репортажи, резултати и голмайстори от кръга в Серия А

Ювентус направи пълен обрат като гост на Дженоа за 3:1 и отново застана на върха в Серия А. Шампионите изиграха много слабо първо полувреме и техният юноша Чиро Имобиле ги наказа през първата част, като се разписа в мрежата на Буфон.

През втората част влезлите като резерви Вучинич, Асамоа и Лихщайнер обърнаха хода на мача и след голове на Джакерини, Вучинич от дузпа и Асамоа Ювентус стигна до трети пореден успех от три мача в първенството.

Наказаният да не води своя тим на пейката Антонио Конте даде шанс на Касерес, Де Челие и Матри като титуляри, но те не оправдаха доверието. Новото попълнение Никлас Бенднтер бе на пейката, но пак не се появи в игра.

Ювентус сякаш не бе на терена в началните минути. Имобиле, който е наполовина собственост на Юве, почна много силно, а друг бивш играч на „Старата госпожа” Марко Бориело преодоля Буфон с диагонален удар в 5-ата минута, но не намери целта.

Дженоа натискаше и заслужено поведе в 18-ата минута. Имобиле направи двойно подаване с Бертолачи и между трима бранители Имобиле с хитър, но много добре насочен удар по земя прати в долния десен ъгъл на Буфон за 1:0.

Играта на Юве не приличаше на шампионски стил и публиката в Генуа можеше да види втори гол за своя тим.

Бориело финтира Киелини, излезе сам срещу Буфон, но стреля право в националния вратар на Италия.

Две минути по-късно бе ред за пропуск на Юве. Джакерини поднесе за Матри на чиста позиция, но той прати много високо в аут.

През втората част Ювентус излезе преобразен на „Луиджи Ферарис”.

Дженоа имаше три големи шанса да вземе аванс от два гола, но Сампириси от 4 метра с глава прати центрирането на Кучка на милиметри покрай дясната греда на вратата.

В 55-ата минута „бианконерите” направиха двойна смяна. Вучинич и Асамоа смениха Матри и Де Челие, а резултатът от промените бе впечатляващ.

Не и обаче преди това Дженоа изпусне още две чисти положения. Първо Янкович качи на главата на Бориело от пряк свободен удар, а с глава таранът прати в напречната греда. После Бертолачи бе абсолютно сам пред Буфон, но би право във вратаря.

Секунди по-късно пропуските на „грифоните” бяха наказани. Буфон с дълъг пас намери Вучинич, черногорецът заложи за Джакерини и италианският национал с мощ и точност намери десния ъгъл за 1:1.

Шампионите още повече стегнаха обръча около вратата на домакините и успяха да победят.

В 77-ата минута Квадво Асамоа излъга Сампириси, но 19-годишният бранител го ритна в опорния крак, Асамоа падна на земята и последва дузпа. От бялата точка Мирко Вучинич прати в долния десен ъгъл за 1:2.

Мачът бе решен 6 минути преди края. Вучинич центрира от аутлинията отдясно, получи се рикошет и кълбото стигна до Асамоа току пред вратата – 1:3.

Рома допусна шокиращо да загуби на „Олимпико”, след като водеше с 2:0 срещу Болоня на полувремето.

Пред 37 000 в Рим Алесандро Флоренци изведе домакините след само 6 минути. Силното начало на „вълците” бе затвърдено от Ерик Ламела, който покачи на 2:0 в 16-ата.

В последните 20 минути на мача играчите на Зденек Земан обаче хвърлиха усилията си до момента на вятъра.

За две минути Болоня изравни. В 72-ата Джилардино намали, а секунди по-късно Диаманти изравни.

Шокът стана пълен в продължението на мача, когато Алберто Джилардино вкара победен гол за 3:2 в полза на Болоня.

Сиена също направи запомнящ се обрат и от 0:2 се добра до 2:2 у дома срещу Удинезе.

Също като Рома, Удинезе набързо поведе с 2:0. В Тоскана за "зебрите" точни бяха Баста и ветерана Ди Натале в третата и петата минута.

Лазари от Удинезе бе изгонен в началото на втората част и това бе повратна точка в мача.

Калайо намали 20 минути преди края, а от дузпа Зе Едуардо, който се гласеше за трансфер в Милан през лятото, донесе точка на Сиена за 2:2.

15   Аталанта Бергамо 3 1 1 1 2:2 0
Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига

Баските победиха с 3:1