3. ДРАМА! Реал М се спаси от 0:2, но не победи Елче (ВИДЕО)

ДРАМА! Реал М се спаси от 0:2, но не победи Елче (ВИДЕО)

Изненадата в Мадрид е факт

Водачът в класирането Реал Мадрид се спаси от шокиращ провал срещу Елче на "Сантяго Бернабеу". Мачът от 22-ия кръг на Ла Лига завърши 2:2. Карим Бензема изпусна дузпа, а Лукас Бойе вкара при първия удар на гостите в мача. След почивката Елче стигна и до втори гол, но не успя да удържи аванса си. Първо Лука Модрич бе точен от бялата точка, а Милитао изравни в добавеното време.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Реал Мадрид - Пако Хенто, който почина на 88-годишна възраст.

След 11 минути игра домакините можеха да поведат. Винисиус се промъкна отляво и реши сам да опита да завърши атаката. Изстрелът му обаче беше право във вратаря. Малко по-късно Модрич на два пъти опита да намери Бензема. Топката беше изчистена от Паласиос. Последва далечен удар на Тони Кроос, който обаче не намери целта.

В 22-ата минута Тете Моренте се контузи и беше изнесен на носилка. На негово място в игра за Елче се появи Фидел. В 27-ата изстрел на Карим Бензема бе спасен от Едгар Бадиа. Минута по-късно Винисиус опита извеждащ пас към французина, който обаче беше пресечен.

Половин час след началото Каземиро стреля от границата на наказателното поле и последва нова отлична намеса на Бадиа. В 32-ата минута Паласиос извърши грубо нарушение срещу Винисиус. Съдията не се поколеба и отсъди дузпа. Карим Бензема застана зад топката и стреля в аут.

Реал бе наказан за пропуските си в 42-ата минута. Фидел проби отляво и центрира към Лукас Бойе, който не остави шансове на Тибо Куртоа - 0:1!

В 44-ата минута Карим Бензема изведе отляво Менди. Той обаче стреля неточно. Реал продължи да търси изравнително попадение и в добавеното време пореден удар на Бензема беше спасен от вратаря. Последва добро изпълнение на фаул от Тони Кроос стреля, но Едгар Бадиа отново не позволи да бъде преодолян.

В началото на второто полувреме реферът за за втори път в мача посочи бялата точка пред вратата на Елче, този път след падане на Еден Азар в наказателното поле. След преглед на ситуацията с VAR обаче арбитърът отмени решението.

Малко след това пробив на Винисиус завърши с удар по диагонала. Бразилецът обаче не успя да насочи топката във вратата. Изненадващо Елча удво аванса си Пери Мия получи подаване от Бойе и простреля Тибо Куртоа - 0:2.

Реал можеше да върне много бързо един от головете. В следващата атака Каземиро засече с глава центриране от ъглов удар, но прати топката в гредата. Междувременно лидерът на “белите” Карим Бензема трябваше да напусне терена с контузия.

Реал все пак отбеляза и то от дузпа. В 82-ата минута реферът Рикардо де Бургос Бенгоечеа отново трябваше да прегледа с VAR спорна ситуация и в крайна сметка видя игра с ръка на защитник на гостите в наказателното поле. Този път Лука Модрич пое отговорността да вкара и го направи хладнокръвно - 1:2.

До края Реал нападаше с всички сили. Близо до изравнителния гол бе Родриго, който опита от точката на дузпата да реализира, но топката мина покрай гредата. Реал все пак спечели равенството във втората минута на продължението на срещата. Винисиус проби и центрира от лявото крило, а сънародникът му Едер Милитао надскочи персоналния си пазач в наказателното поле и с глава реализира за 2:2.

РЕАЛ М - ЕЛЧЕ 2:2