3. ДРАМА НА „ОЛД ТРАФОРД“: Милан стигна до историческо реми в 92-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Два от грандовете на европейския футбол оставиха развръзката за реванша

Манчестър Юнайтед и Милан регистрираха първото равенство помежду си в официален мач, след като завършиха 1:1 в първия осминафинален сблъсък от Лига Европа, игран на „Олд Трафорд“.

„Червените дяволи“ откриха резултата малко след началото на второто полувреме с дебютен гол на появилият се на почивката Амад Диало, а в добавеното време на срещата Симон Кяер изравни с глава, за да остави развръзката за реванша в Италия.

Гостите пристигнаха без куп контузени футболисти и дори не успяха да запълнят групата за мача, макар наставникът им Стефано Пиоли да постави на резервната скамейка двама вратари.

Домакините също имаха кадрови проблеми, тъй като не можеха да разчитат на Маркъс Рашфорд, Пол Погба, Давид де Хеа, Единсон Кавани, Хуан Мата, Дони ван де Беек и Фил Джоунс.

Въпреки това обаче двата отбора изиграха много стойностен мач и показаха защо са сред грандовете на европейския футбол.

„Росонерите“ отбелязаха гол още в самото начало, след като Рафаел Леао се озова сам срещу Дийн Хендерсън и го преодоля, но попадението бе отменено заради засада, която бе потвърдена с ВАР.

Манчестър Юнайтед отговори три минути по-късно, с една добра атака по фланга и пас към наказателното поле. Там Антони Марсиал овладя на гърди и веднага отправи удар, но Джанлуиджи Донарума внимаваше и изби в корнер.

В 11-ата минута Милан за втори път прати топката в мрежата. Франк Кесие реализира много красиво попадение, което обаче също бе отменено след намеса на ВАР, заради игра с ръка на халфа при овладяването на топката.

Въпреки това Милан продължи да има инициативата и стоеше по-добре на терена, а в 27-ата минута създаде нова отлична голова възможност. Давиде Калабрия бе изведен зад гърба на защитата, но вместо да стреля, реши да търси подаване, което бе пресечено от Ерик Баи.

В 39-ата минута Манчестър Юнайтед пропусна невероятна възможност. След заучено изпълнение на корнер Бруно Фернандеш продължи с глава към далечната греда и успя да прехвърли Донарума, ала точно пред голлинията Хари Магуайър направи по-трудното и пропусна. Капитанът на домакините засече топката с предпазната кора и я прати първо в гредата, а после и над вратата.

Така почивката дойде при нулево реми, за което Милан можеше да съжалява повече. Това накара Оле Гунар Солскяер да предприеме смяна и да пусне Амад Диало вместо Антони Марсиал.

Ходът на норвежеца се оказа много успешен, защото малко след началото на второто полувреме именно Диало откри резултата.

18-годишният футболист, дошъл на „Олд Трафорд“ в началото на годината от Аталанта, вкара атрактивен гол с глава след хубав пас на Бруно Фернандеш в 50-ата минута – 1:0.

Попадението бе дебютно за младока, който дебютира за „червените дяволи“ миналия месец точно в турнира Лига Европа, появявайки се отново като резерва при успеха над Реал Сосиедад с 4:0.

Нещо повече, голът дойде след първия удар на Диало към вратата с екипа на Юнайтед.

Милан опита да отговори бързо, ала първо Калабрия не намери целта, а в 59-ата минута Дийн Хендерсън спаси опасен изстрел на Кесие.

Последваха още два удара на гостите, но без резултат. В 71-ата минута Диало и Мейсън Грийнууд разиграха добре в наказателното поле и последният намери непокрит Даниел Джеймс на далечната греда, но уелският национал пропусна на празна врата да удвои аванса на Юнайтед.

След това над Манчестър се изсипа истински порой, а наставникът на домакините извърши тройна смяна в опит да затвори мача, пускайки на терена двама крайни бранители и вътрешен халф.

Впоследствие Юнайтед се прибра още по-дълбоко в своята половина, разчитайки най-вече на контраатаки, докато Милан овладя инициативата, но трудно достигаше до чисти голови възможности.

Минута преди края на редовните 90 една такава се откри пред Леао след много находчиво подаване на Кесие, ала волето на португалеца не се получи и той пропусна шанса да изравни.

Това обаче успя да стори централният защитник Симон Кяер в добавеното време на срещата, когато засече с глава центриране от корнер и оформи крайното 1:1 в 92-ата минута.

Така развръзката остава за реванша, който ще се проведе след седмица в Милано.

Манчестър Юнайтед - Милан 1:1
1:0 Амад Диало (51)
1:1 Симон Кяер (90+2)