3. Драма на „Артемио Франки” завърза интригата в Серия „А”

Драма на „Артемио Франки” завърза интригата в Серия „А”

Фиорентина спъна Интер за 2:2 в зрелищен мач, след който Калчото може да има нов лидер, ако Рома победи Аталанта у дома

Шампионът на Италия Интер направи нова грешна стъпка в защитата на титлата си и още утре може да бъде изместен от първото място, след 6 месеца царуване. Фиорентина успя да спре „нерадзурите” в зрелищен двубой на „Артемио Франки”, завършил наравно 2:2. Дерби срещата от 33-ия кръг на италианската Серия „А” предложи много емоции на около 40 хиляди зрители във Флоренция – „виолетовите” взеха ранен аванс, а през втората част шампионите успяха да обърнат резултат и допуснат изравняване за няколко минути. Така печеливш от крайния изход може да се окаже отборът на Рома, който има шанс да поведе в класирането, ако победи Аталанта у дома.

Срещата започна по-силно за гостите от Милано, които можеха да поведат в резултата още в 3-ата минута. След центриране от ъглов удар, футболист на Интер игра с глава, топката стигна до Милито, който стреля с плонж от около 2 метра, но ударът му срещна гредата. Малко по-късно страхотна атака на „нерадузрите” достигна до Ето’о на левия фланг, той навлезе в наказателното поле и стреля силно с десния крак, но Фрей спаси.

Така се стигна до 10-ата минута, когато при първата си по-сериозна атака Фиорентина успя да поведе в резултата. Монтоливо изведе Комото на десния фланг с отлично подаване, той пусна пас към Кейрисон, който на празна врата без проблем вкара за 1:0. Малко след това пък Йоветич направи отлично двойно подаване с голмайстора Кейрисон, стреля с левия крак по диагонала, но в последния момент Валтер Самуел пресече неговия удар.

В 21-ата минута Уесли Снайдер бе близо до изравняване, но негов изстрел от дъгата профуча на сантиметри от целта. Малко след това пък удар от воле на Майкон по диагонала също се оказа неточен. В 32-ата минута пък бранителят на домакините Чезаре Натали се озова на стрелкова позиция при едно разбъркване, но ударът му с левия крак бе спасен от Жулио Серджо, като с това се изчерпаха и по-интересните моменти през първото полувреме.

След почивката Моуриньо пусна в игра Марио Балотели на мястото на Киву и така Интер заигра с четирима в атака. Въпреки това, „нерадзурите” рядко стигаха до опасни положения пред вратата на Фрей. За сметка на това Фиорентина се защитаваше отлично и разчиташе на контраатаки. При една от тях в 63-ата минута Сантана получи отлично подаване от дясно на наказателното поле, опита удар от воле, който обаче се оказа твърде неточен.

Така се стигна до 74-ата минута, когато Интер успя да оползотвори териториалното си предимство и да стигне до изравнителен гол. Уесли Снайер намери Майкон отдясно, той пусна прострелно центриране, топката стигна до непокрития Милито, който без проблем вкара на опразнената врата за 1:1. Само 2 минути по-късно аржентинецът можеше да направи пълен обрат. Той бе изведен сам срещу Фрей, но стреля неточно с десния крак и топката среща външната страна на мрежата.

В 78-ата минута домакините отново извадиха късмет. Мощен удар на Уесли Снайдер от фаул профуча заплашително на сантиметри над напречната греда. В 80-ата минута обаче нямаше прошка за Себастиан Фрей. „Нерадзурите” поведоха с 2:1 с гол близнак на първия, като този път Ето’о засече подаване на Балотели и направи безпомощен стража на домакините.

За да бъде драмата пълна, само 2 минути по-късно Фиорентина успя да възстанови равенството. След центриране от ъглов удар, топката рикошира в Джилардино и стигна до Кролдруп, който от непосредствена близост се разписа за 2:2. До края на срещата двата отбора не успяха да променят нещо и резултатът остана непроменен.

Така след драмата на „Артемио Франки” Интер може и да се раздели с водачеството си, ако утре Рома успее да надвие Аталанта у дома. „Нерадзурите” остават на върха за момента с актив от 67 точки. Рома е с 65 и мач по-малко, а Милан е с 63 точки. Фиорентина пък измести временно Ювентус от 7-ото място с 48 точки.

Фиорентина – Интер 2:2
1:0 Кейрисон 10’
1:1 Милито 74’
1:2 Ето’о 80’
2:2 Кролдруп 82’

Фиорентина: Фрей, Комото, Кролдруп, Натали, Паскуал (Фелипе 50’), Сантана (Де Силвестри 64’), Болати, Монтоливо, Гоби, Йоветич, Кейрисон (Джилардино 60’)

Старши треньор: Чезаре Прандели

Интер: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву (Балотели 46’), Санети, Камбиасо (Куарешма 87’), Снайдер, Ето’о, Пандев (Мунтари 71’), Милито

Старши треньор: Жозе Моуриньо

Жълти картони: Паскуал, Кролдруп, Натали, Болати, Гоби (Фиорентина), Киву, Мунтари (Интер)

Съдия: Бергонци

Стадион: „Артемио Франки”, Флоренция

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1